MojElektromobil

V roku 2019 sa spoločnosti Tesla darilo, obzvlášť s novou Gigafactory 3 v Číne. Behom necelého roka zvládla postaviť na prázdnej ploche novú, plne funkčnú gigatováreň. Tak isto sa darilo aj výrobe, ktorá stále narastá.

Poďme si teda zopakovať čo by mala Tesla priniesť v roku 2020:

Tesla Model Y

Model Y bude pravdepodobne najobľúbenejší model z celej série. Trh pre kompaktné SUV sa stále zväčšuje a Model Y so svojou nižšou cenou zaujal veľa fanúšikov a záujemcov.

Toto elektrické kompaktné SUV bolo predstavené v marci 2019 a veľkoobjemová výroba by mala začať uprostred roku 2020. To znamená začiatok výroby v prvých mesiacoch roku 2020 – menej ako rok po predstavení modelu.

Model Y sa pokojne môže stať najpredávanejším vozidlom Tesly, kedže kompaktné SUV vyhovuje väčšej skupine ľudí. Long Range verzia začína na cene 48 000 dolárov bez DPH s dojazdom 500 km. Verzia s dvoma motormi je drahšia o 4000 dolárov.

To celé znamená, že Model Y by sa k prvým majiteľom mohol dostať už vo februári až marci 2020.

Tesla Semi

Keď spoločnosť odhalila svoj elektrický ťahač v roku 2017 tak uviedli, že by mal byť dostupný v roku 2019. Situácia sa nakoniec zmenila a presun šiel do roku 2020 aj napriek tisícom rezervácií od 5000 do 20 000 dolárov za každú.

Tak isto spomenuli, že výroba tahačov Semi začne v roku 2020 v limitovanom objeme. Stále však nevieme, kde sa bude Semi vyrábať. Predpokladá sa však, že sa budú vyrábať v Gigafactory 1 v Nevade. A je možné, že telo modelu Semi bude dodávať iný výrobca.

Tesla dostala rezervácie na dve verzie, a to jednu s 500 km dojazdom a druhú s dojazdom 800 km. Počas testovania verzie s väčším dojazdom však zistili, že našli spôsob, ako toto číslo ešte navýšiť na celkový dojazd až 960 km. Cieľ výroby je 100 000 kusov za rok.

Tesla Roadster

Tento model by sa mal začať vyrábať v roku 2020 aj keď si myslíme, že sa tak nestane. Spoločnosť povedala, že Roadster, ktorý pôjde do výroby, bude lepší v každej špecifikácii. Bolo by zaujímavé, ak by výroba začala už v roku 2020. Plánuje sa vyrobiť 10 000 kusov za rok.

CEO spoločnosti Tesla Elon Musk povedal:

“Na novom Roadsteri spravíme pár vecí, ktoré budú trochu neférové oproti iným autám.”

Taktiež hovorí, že Tesla plánuje „vymazať akýkoľvek halo efekt benzínových automobilov“ s novým Roadsterom.

 


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

30. decembra 2019
Zdroj: electrek.com, electrek.com

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+