MojElektromobil

Citroën predstavil novú limitovanú edíciu Citroën My Ami Buggy. Ide o malý mestský elektromobil s dizajnom off-roadu. Najzaujímavejšia bola cena 12 000 EUR. A prečo bola? Limitovaný elektrický My Ami Buggy sa vypredal za 10 hodín. Téme sa venoval portál Electrek.

Koncept My Ami Buggy bol inšpirovaný terénom, dĺžku mal iba 2,41 metra a bol predstavený ešte v decembri 2021. Po mimoriadne pozitívnej odozve uviedol Citroën tento model na trh počas minulého leta. Išlo o limitovanú edíciu modelu My Ami Buggy, ktorý sa začal predávať vo Francúzsku s farbou karosérie khaki a zlatými diskami. Počiatočná séria 50 kusov sa vypredala za menej ako 18 minút.

Citroën My Ami Buggy: Počiatočná cena iba 12 000 EUR

Vďaka obrovskému záujmu zo strany zákazníkov sa spoločnosť Citroën rozhodla vydať novú verziu My Ami Buggy. Tá sa začala predávať v 10 krajinách vrátane Veľkej Británie, Francúzska, Talianska, Španielska, Belgicka, Grécka, Portugalska, Luxemburska, Maroka a Turecka.

Citroën My Ami Buggy | Zdroj: electrek.co

Nové elektrické mestské auto bolo predstavené v máji 2023 s počiatočnou cenou okolo 12 000 EUR.

Citroën My Ami Buggy ponúkne dojazd 74 km a výkon 8 konských síl

S použitím 5,4 kWh batérie a výkonom motora 8 koní dokáže ultrakompaktný elektromobil prejsť približne 74 km s maximálnou rýchlosťou 45 km/h.

Citroën My Ami Buggy
Citroën My Ami Buggy | Zdroj: elecktrek.co

Rovnako ako prvý sériový model uvedený na francúzsky trh, aj globálna verzia má khaki farbu, ktorá dodáva exteriéru off-roadový vzhľad, čierne ochranné lemovanie a disky v zlatom prevedení.

Nemá žiadne dvere ani okná

Elektrický mestský automobil od Citroënu nemá žiadne dvere ani okná. Obsahuje však odnímateľné plastové kryty a nepremokavú látkovú strechu, ktorú možno v prípade potreby jednoducho zrolovať.

Rolovacia strecha | Zdroj: electrek.co

Predaj bol spustený 20. júna a podľa dostupných informácií sa všetkých 800 kusov predalo za 10 hodín. Automobilka uviedla, že Belgicko v tomto prípade obsadilo jednoznačne prvú priečku, pretože všetkých 65 modelov určených pre túto krajinu sa vypredalo za menej ako deväť minút. Francúzsko predalo 300 vozidiel My Ami Buggies za hodinu, zatiaľ čo Španielsko zaznamenalo najrýchlejšiu objednávku, ktorá prišla už po minúte.

Podľa informácií od zástupcov spoločnosti Citroën predajnú stránku navštívilo po spustení viac ako 20 000 návštevníkov. Okrem toho treba dodať, že už v septembri začne spoločnosť dodávať novú verziu My Ami Buggy. Pre záujemcov, ktorí ponuku zmeškali, Citroën stále ponúka svoje čisto elektrické mestské auto AMI, ktorého cena začína na približne 9 200 EUR.

Náš tip
Hyundai IONIQ 5 N sa blíži. Poznáme dátum oficiálneho predstavenia

25. júna 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+