MojElektromobil

Ponuka elektromobilov sa v Európe postupne rozširuje. Vyzerá to tak, že najbližším prírastkom bude elektrický hatchback Citroën e-C4, ktorý sa svojej slávnostnej premiéry dočká už 30. júna. Automobilka dnes ukázala prvé fotografie vozidla.

Citroën uvádza, že pokračuje vo svojej “ëlektrickej” ofenzíve a s modelom Citroën C4 opäť vstupuje do segmentu kompaktných hatchbackov.

Úplne nový model ponúka všetko to, čo vyžaduje tento segment a prináša to s kreativitou vlastnou značke Citroën, či už z pohľadu konceptu, dizajnu alebo komfortu. Bude dostupný so 100% elektrickým, benzínovým a taktiež aj s dieselovým pohonom. Táto novinka bude predstavená prostredníctvom 100% online formátu odhalenia.

Novinka podľa portálu Electrek do vienka dostane koncernovú platformu Common Modular Platform (CMP), ktorú nájdeme aj v modeloch ako Peugeot e-208 a e-2008. Presné špecifikácie zatiaľ nie sú známe, no odborné odhady hovoria, že by sme mali očakávať 50 kWh batériu s dojazdom niekde na úrovni 310 kilometrov a elektromotor s výkonom 136 koní.

K príjemnému prekvapeniu podľa dostupných informácií dôjde v oblasti celkového dizajnu, ktorý pri oficiálnom predstavení “upúta našu pozornosť” a “do segmentu prinesie nový vietor”. Ani v tomto prípade nie sú známe prakticky žiadne podrobnosti. Povráva sa však, že zadné svetlá majú silnú inšpiráciu čerpať z konceptu “Citroën 19”, od ktorého si “požičajú niektoré prvky”.

 

Podľa predošlých vyjadrení z prostredia Citroënu bude možnosť objednávok spustená v najbližších týždňoch a prvé modely sa v Európe začnú dodávať okolo septembra.

Náš tip
Citroën predstavil dodávku ë-Jumpy s dojazdom 330 kilometrov
17. júna 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+