MojElektromobil

CCS je chápaný ako európsky nabíjací štandard. Ten sa už naozaj stáva štandardom a počet nabíjačiek s týmto konektorom stále pribúda. Podľa najnovších informácií ich každý deň pribudne 5 nových. V roku 2018 pribudlo v Európe približne 2000 takýchto nabíjačiek.

Podľa aktuálnej mapy, ktorá ukazuje, kde sa nabíjačky nachádzajú, ich je v Európe už 5 981, ako sme však zistili, iba oprava nepresného údaju pre Slovensko posúva toto číslo nad magickú hranicu 6 000. Čo sa týka výkonu, väčšina z nich ponúka výkon do 50 kW, no v poslednom čase sa stavajú prevažne tie s výkonom 100 kW. Objavujú sa však už aj nabíjacie stanice s výkonom až 350 kW, jednu takúto máme dokonca už aj na Slovensku.

Najviac v Nemecku, nepresný údaj na Slovensku

Najviac nabíjačiek s CCS konektorom môžeme nájsť v Nemecku (1491), nasleduje Veľká Británia (1106) a na treťom mieste je zatiaľ Nórsko (548). Slovensko sa samozrejme v tabuľke nachádza tiež, avšak s nepresným údajom – kým podľa zoznamu je u nás nainštalovaných iba 41 nabíjačiek s CCS konektorom, v skutočnosti je ich už minimálne 70 (36 ZSE Drive, 30 Greenway, 2 LIDL, 2 Polyfazer). V decembri 2018 pribudlo v Nemecku až 103 nabíjačiek, v Británii 47 a prekvapujúco na treťom mieste je Poľsko s 30 novými nabíjačkami.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Potvrdené: Tesla Model 3 príde do Európy s CCS konektorom. Prečo je to dôležité?
Náš tip
ZSE otvorilo prvú ultra-fast nabíjačku na Slovensku. Má výkon 350kW
Náš tip
Greenway vybuduje na Slovensku ultra-rýchle nabíjacie stanice s výkonom do 350 kW
3. januára 2019
Zdroj: ccs-map.eu

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+