MojElektromobil

Toto je mimoriadne zaujímavo vyzerajúce elektrické SUV. Vozidlo sa na nič nehrá, nechce byť kópiou ničoho. Callum Skye je výstredne vyzerajúce elektrické športové auto, ktoré je už teraz možné objednať. Na tému upozornil portál Electrek.

Callum Skye: Prvý elektromobil od známeho dizajnéra

Ide o prvé vozidlo od Iana Calluma a jeho vlastnej dizajnérskej a inžinierskej firmy. Pokiaľ by vám bolo toto meno známe, tak áno, ide o významnú osobnosť v oblasti automobilového dizajnu. Ian Callum je totiž renomovaný britský automobilový dizajnér, známy svojimi prácami pre viaceré významné automobilové značky. Narodil sa 30. júla 1954 v škótskom Dumfries. Callum je najviac spájaný so svojou prácou pre spoločnosti ako Aston Martin a Jaguar.

Callum Skye
Callum Skye | Zdroj: Callumdesigns

Callum Skye bol predstavený ešte v novembri minulého roka ako plne elektrický off-forad a podľa inžinierov automobilky ide o “najkrajšie terénne vozidlo na svete.” Má byť doknoca jedinečné a všestranné. Navrhnuté bolo pre zákazníkov, ktorí hľadajú dobrodružstvá na ceste aj v teréne. Poďme ale bližšie k špecifikáciám.

Ľahký, výkonný a s veľmi rýchlym nabíjaním

Vo vnútri sa nachádza akumulátor s kapacitou 42 kWh, čo na dnešné pomery nie je veľa. Udávaný dojazd má byť na úrovni približne 275 kilometrov, no najviac zaujme ultrarýchle nabíjanie. Zdroj uvádza, že plné nabitie by malo trvať menej ako 10 minút. Aký je však reálny nabíjací výkon, tak to nevieme.

Nemali by ste prehliadnuť:

Vozidlo sa môže pochváliť hmotnosťou len 1150 kilogramov, čo je na elektromobil naozaj málo. Stáva sa tak jedným z najľahších elektromobilov na trhu. V interiéri sa chváli dotykovým infotainmentom s podporou Android Auto aj Apple CarPlay a na stovku zrýchli za menej ako 4 sekundy. Konkrétny výkon vozidla sme sa zatiaľ nedozvedeli.

  • Callum Skye
    Callum Skye | Zdroj: Callumdesigns
  • Predná strana obsahuje dve športové sedadlá, zadná strana je zase navrhnutá maximálne prakticky. “Lavicu” vzadu je možné odňať, čím používateľ získa štedrý úložný priestor. Callum Skye už bol testovaný aj v Európe a už teraz ho je možné objednať. Elektromobil je už teraz možné predobjednať za cenu 500 libier. Zdroj uvádza, že jeho konečná cena by mala byť niekde v rozmedzí od 95 000 až 130 000 eur.
  • Náš tip
    Volkswagen si cenovo dostupný elektromobil vyrobí sám. Partnerstvo s Renaultom sa nekoná
22. mája 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+