MojElektromobil

Trvalo len deň, čo automobilka ohlásila, že získala sumu 500 miliónov dolárov na to, aby mohli priniesť svoje nápady elektromobilov do reálu. Máme tu teda úplne nový koncept elektrického sedanu tejto značky. Nazáva sa BYTON K-Byte Concept. Slovíčko “byte” je označenie plánovanej série troch produktov, ktoré budú postavené na rovnakej platforme.

Carsten Breitfeld, riaditeľ a zakladateľ značky BYTON povedal:

“Adoptovaním tejto názvoslovnej stratégie elektromobil predstavuje DNA značky, ktorá vyrába smart zariadenia budúcnosti. Reprezentuje taktiež zlom v dizajne smart vozidiel. Mení dizajnový jazyk tradičných automobilov a prináša perfektný mix elegancie, štýlu a luxusu.”

Náš tip
BYTON PRINÁŠA ELEKTRICKÉ SUV S PODPOROU AMAZON ALEXA ZA SUMU LEN 45 000 DOLÁROV | CES 2018

Detaily o vozidle zatiaľ nepoznáme

Dizajn vozidla definuje “novú éru automobilového dizajnérstva vo veku autonómneho jazdenia.” Jedná sa stále len o koncept a neočakávame, že sa toto vozidlo dostane na cesty skôr, ako o 3 roky. O parametroch konceptu zatiaľ nevieme takmer nič. Automobilka neuvidela detaily o batériách, výkone, zrýchlení, maximálnej rýchlosti a ani možného dojazdu.

Zdroj: electrek.co

 

 

15. júna 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+