MojElektromobil
Slavo Dzuričko 9. januára 2018

Automobilka Byton, ktorá vznikla zoskupením odborníkov z iných známych značiek prináša svoje elektrické a inteligentné SUV s podporou Amazon Alexa!

Medzinárodná značka Byton založená v Číne vznikla spojením skupiny riadiacich pracovníkov z automobiliek Tesla, BMW a Nissan. Niektorí z vás ju možno budú poznať ako start-up Future Mobility Corp. V súčasnosti má v rámci svojich partnerov aj veľkého čínskeho hráča Tencent Holdings – dôležitého súčasného investora spoločnosti Tesla.

Náš tip
ČO PRINESIE TESLA V ROKU 2018? POZRITE SI OČAKÁVANÉ NOVINKY VRÁTANE TESLA MODEL Y 8

Elektrické SUV naberá reálne kontúry

Spoločnosť Byton sa drží trendu šikovných čínskych elektromobilov a na výstave CES 2018 predstavila menšie elektrické a inteligentné SUV. Čínsky trh by malo toto vozidlo spoznať už budúci rok. Výrobca má však medzinárodné ambície a na americký a vybrané európske trhy by sa mal tento elektromobil dostať v priebehu roka 2020.

Komunikácia v rámci elektromobilu, zábava a práca s rôznorodým obsahom je riešená prostredníctvom cloudovej platformy Byton Life. Hlavný multimediálny panel „Shared Experience Display“ sa nachádza priamo na prístrojovej doske a činí rozmery 125 x 25 cm. Tento panel je tiež doplnený o tri ďalšie menšie obrazovky.

Viacnásobná interakcia medzi vozidlom a členom posádky prichádza v podobe rozpoznávania hlasu, dotykového ovládania panelov, biometrickej identifikácie či ovládania vybraných prvkov prostredníctvom špeciálnych gest. Hlasové príkazy obohatí aj prítomnosť inteligentného asistenta Amazon Alexa.

Podľa slov výrobcu je maximálny dojazd na jedno nabitie až 520 kilometrov. Tento dojazd je reálny s 95 kWh batériou, ktorú dopĺňa pohonná jednotka s pohonom všetkých štyroch kolies a výkonom 350 kW. Spomínané parametre však opisujú „Premium“ variantu. Základný model, ktorý by sa mal dostať do predaja za spomínaných 45 000 dolárov neponúka pohon všetkých štyroch kolies, obsahuje menšiu batériu s kapacitou 71 kWh a dojazdom 400 kilometrov na jedno nabitie. Celkový výkon tohto elektromotora činí 200 kW.

Zdroj: electrek.co

9. januára 2018
Fotománia

+