MojElektromobil

Spoločnosť BYD už s modelom F3 figuruje na čínskom trhu veľmi dlho. Teraz sa však odhodlala k odvážnemu kroku, ktorý podľa informácií zverejnených na webe cnevpost.com, oznámila na nedávnom stretnutí investorov.

Vozidiel so spaľovacími motormi sa predáva čoraz menej

Model F3 bol jednoznačne úspechom spoločnosti. Na trh bol uvedený v roku 2005 a počas jeho najlepších rokov, 2008 a 2009, bolo predaných aj 30 000 kusov mesačne. Neskôr, v roku 2014, prešiel model BYD F3 výrazným faceliftom, no počas vzostupu a rýchleho šírenia elektromobility, drasticky klesli aj čísla spojené s predajom tohto automobilu.

Spoločnosť udáva, že v roku 2020 predala celkovo 10 338 kusov, čo je v porovnaní s minulými rokmi naozaj obrovský pokles. Predaje automobilov firmy BYD so spaľovacími motormi, sa taktiež nehýbu opačným smerom. V auguste tohto roku ich bolo celkovo predaných 7 122, čo je oproti augustu 2020 pokles až o 67 percent.

byd f3
BYD F3 I Zdroj: cnevpost.com

Darí sa hybridom

Naopak, hybridom tejto značky sa začína naozaj dariť. Už spomínaný nástupca modelu F3, BYD UM-i, sa aktuálne teší obrovskej popularite a to aj vďaka lákavej úspore paliva, ktorý jeho špeciálny hybridný systém ponúka.

Záujem je až natoľko veľký, že vyrábať vozidlá nestíha ani samotná spoločnosť. Z celkových predajov z augusta tohto roka, ktoré činia 68 531 vozidiel, bolo až 61 409 hybridných.

K nedostatočným kapacitám výrobných liniek sa vyjadril aj zakladateľ BYD, Wang Chuanfu. Ten sa za nedodanie objednávok zákazníkom ospravedlnil a ubezpečil ich, že na zvýšení výrobnej kapacity spoločnosť usilovne pracuje.

Náš tip
Na Slovensku pribudne 40 čerpacích staníc na vodík
24. septembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+