MojElektromobil

Čína vychádza v ústrety novým trenom a elektromobilom. Je krajinou, v ktorej sa využívanie elektromobilov stáva čoraz populárnejším a predáva sa ich tu viac ako v ktorejkoľvek inej krajine. Po tom, ako automobilka oznámila výrobu modelu iX3  v Číne, nasleduje ďalší, elektrický Mini. BMW hovorí o tom, že práve nasledujúci elektrický model v portfóliu automobilky bude Mini. Začiatok predaja je plánovaný na budúci rok. Posledným elektromobilom značky bol BMW i3. Od vtedy ale prešlo naozaj veľa času, 6 rokov.

Náš tip
BMW GROUP V MÁJI PREDALO VIAC AKO 10 000 ELEKTRIFIKOVANÝCH VOZIDIEL

Polovica výroby bude práve v Číne

Už v roku 2008 automobilka prerobila niekoľko modelov Mini na elektromobily. Bolo to súčasťou programu, z ktorého vzišiel model BMW i3. Z nepochopiteľných dôvodov sa ale elektrický Mini do predaja nedostal. Minulý rok bol odhalený koncept elektrického Mini, ktorý sa začne vyrábať v roku 2019.  Polovica výroby by mala zostať v Oxforte a druhá polovica sa presunie do Číny.

„Zmluva, ktorú sme dnes predstavili, reprezentuje novú úroveň spolupráce medzi Čínou a Nemeckom. Toto strategické partnerstvo je jasným prínosom pre BMW Group a Great Wall Motor. Prispejeme tým taktiež k ambicióznym čínskym plánom znížiť emisie a predávať čo najviac elektromobilov namiesto konvenčných automobilov.“ povedal predseda rady manažmentu BMW, Harald Krüger

Zdroj: electrek.co

12. júla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+