MojElektromobil

Výborný mestský elektromobil BMW i3 dosiahol významný míľnik. Továreň v Lipsku totiž vyrobila 100-tisíci kus. Gratulujeme!

Sériová výroba elektromobilu BMW i3 odštarovala v septembri roku 2013. Spoločnosť BMW Group investovala do jeho výroby celkovo 400 miliónov, pričom vďaka nej vzniklo 800 pracovných miest. Aktuálne sa vyprodukuje v závode v Lipsku 120 vozidiel denne. V minulom roku to bolo celkovo 26 631 vozidiel.

Sme hrdí na prácu nášho tímu, vďaka ktorej môžeme teraz oslavovať 100-tisíci vyrobený kus. BMW i3 sa dnes vyrába v rovnakej kvalite a s rovnakou efektivitou ako naše konvenčné modely. Rád by som poďakoval všetkým našim spolupracovníkom za tento obrovský úspech,“ povedal Hans-Peter Kemser, riaditeľ závodu.

Náš tip
Prvé špionážne fotografie novej plug-in hybridnej generácie BMW 3

Závod v Lipsku vyrába časti vozidiel, ktoré sú z uhlíkových vlákien, lakované plastové časti exteriéru a karosérie „i-čkových“ modelov. Súčasťou závodu je aj montážna hala, kde sa skladajú modely radu i.

Lipsko – bašta elektrických BMW

Od mája 2014 sa vyrobilo lipskom závode aj 2 783 športových plug-in hybridov BMW i8. Aktuálne sa tu denne vyrobí 8 až 10 týchto vozidiel. Lipský závod sa pripravuje aj na spustenie výroby novinky BMW i8 Roadster. A to nie je všetko, vyrábať sa tu bude aj elektrické MINI, konkurent Tesly Model S – BMW i Vision Dynamics či plne autonómny elektromobil BMW iNext.

Mikro-elektráreň z batérií BMW i3

Súčasťou závodu v Lipsku je teraz aj veľkokapacitné energetické úložisko poskladané z 500 kusov vyslúžilých, ako aj nových batérií modelu BMW i3. V rámci jednej takejto „elektrárne“ môže byť inštalovaných až 700 kusov akumulátorov. Ich celková kapacita je ekvivalentom dojazdu 100 000 km. Toto je jeden zo spôsobov ako sa užitočne vysporiadať s vyslúžilými batériami elektromobilov.

Náš tip
BMW potvrdilo, že elektrifikácie sa dočkajú aj športové modely „M“, ako aj Rolls-Royce

bmw i3 battery storage

Zdroj: tlačová správa


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

27. októbra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+