MojElektromobil
eAutoportal 19. októbra 2017

Testovacie vozidlá nadchádzajúcej generácie BMW radu 3 brázdia cesty už pomerne dlhú dobu, pričom sa ich viackrát podarilo odfotografovať. Najnovšie špionážne zábery však odhaľujú, že v testovacom procese je už aj plug-in hybridná verzia iPerformance.

Automobilka BMW aktuálne ponúka 7 elektrifikovaných modelov, jeden elektromobil a 6 plug-in hybridov, vrátane radu 3. Preto nie je žiadnym prekvapením, že plug-in hybridný pohon sa objaví aj v novej generácii „trojky“. Dôkazom toho sú aj najnovšie špionážne zábery maskovaného testovacieho modelu. Že sa jedná o plug-in hybrid spoznáme podľa krytu nabíjacieho portu, ktorý je umiestnený pod ľavým A-stĺpikom.

Náš tip
BMW potvrdilo, že elektrifikácie sa dočkajú aj športové modely „M“, ako aj Rolls-Royce

Zmeny v interiéri

Fotografie nám prinášajú pohľad aj do „pracovnej“ verzie kabíny. Napriek tomu je jasné, že ten sa dočkal mnohých zmien. Prístrojová doska je kombináciou analógových prístrojov a displeja. Radiaca páka má nový dizajn a je výrazne menšia. Otočný ovládač palubného systému iDrive je teraz umiestnený vedľa radiacej páky a nie diagonálne smerom dozadu ako v prípade súčasného modelu. Inak orientované sú aj výduchy ventilácie. Tie sú pod úrovňou prístrojového panelu, zatiaľ čo aktuálna generácia ich má v úrovni panelu.

Zrejme väčšia batéria

Na základe novej generácie rady 5 iPerformance môžeme predpokladať, že nová „trojka“ bude disponovať batériou s väčšou kapacitou a teda aj vyšším elektrickým dojazdom. Pre porovnanie, nová generácia BMW 530e iPerformance je vybavená 9,2 kWh batériou, zatiaľ čo súčasné BMW 330e iPerformance 7,6 kWh batériou (dojazd 40 km – NEDC).

Náš tip
BMW bude ponúkať od budúceho roku bezdrôtovú nabíjačku pre model 530e iPerformance

Čisto elektrická verzia?

Špekuluje sa aj o plne elektrickej verzií novej „trojky“. K tej sa však zatiaľ BMW nevyjadrilo. Budeme dúfať, že ďalšie špionážne zábery nám prinesú pohľad na testovací model s „fejkovou“ maskou chladiča, podobnou tej z modelov i3 a i8, čo by potvrdilo tieto dohady. Príchod novej generácie BMW radu 3 sa očakáva koncom roka 2018, takže si budeme musieť počkať približne jeden rok.

Zdroj: carscoops.com


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

19. októbra 2017
Fotománia

+