MojElektromobil

Prvým modelom značky BMW s čisto elektrickým pohonom bude plnohodnotné Sports Activity Vehicle (SAV). V oblastiach ako využiteľnosť a komfort sa nerobili žiadne kompromisy. Súčasťou inovácií predstavených v štúdii BMW Concept iX3 je piata generácia technológie pohonu BMW eDrive. Hlavou výhodou tohto elektrického pohonu budúcnosti je zjednotenie elektromotora, prevodovky a výkonovej elektroniky do nového samostatného pohonného celku. Súčasťou piatej generácie sú aj nové a výkonnejšie batérie.

Náš tip
BMW PREZRÁDZA ĎALŠIE INFORMÁCIE O PRIPRAVOVANOM ELEKTROMOBILE IX3

BMW Concept iX3

Nový technologický celok prináša jednoznačné výhody v oblastiach ako priebeh výkonu, dojazd, hmotnosť, priestor na zabudovanie a flexibilita. Toto všetko sa prvý raz predstaví v čisto elektricky poháňanom SAV. Pri vývoji piatej generácie elektrického pohonu zohrávali významnú rolu aj neoceniteľné skúsenosti značky BMW i, pričom práve značka BMW i bude niečo ako nervové centrum ďalšieho vývoja trvalo udržateľnej mobility.

Svetová premiéra štúdie BMW Concept iX3 otvára novú kapitolu v rámci elektrifikačnej stratégie spoločnosti BMW Group. Predstavenie piatej generácie technológie elektrického pohonu výrazne uľahčí jej zapracovávanie do rôznych druhov vozidiel. Jednotlivé komponenty novej technológie pohonu BMW eDrive sa vyznačujú nižšou hmotnosťou, škálovateľnosťou a mimoriadne kompaktnými rozmermi. Okrem toho sa dajú zabudovať do flexibilnej modulárnej štruktúry. Tým pádom ich možno využiť rôznymi spôsobmi.

Štúdia BMW Concept iX3 predstavuje spojenie výnimočnej radosti z jazdy, ktorou sa preslávili modely BMW X a pohonu, ktorý nevypúšťa lokálne emisie. Pracuje v ňom piata generácia elektromotora vyvinutého pre SAV s výkonom viac ako 200 kW (270 k). Špeciálne upravená vysokonapäťová batéria má kapacitu viac ako 70 kWh, čo je dosť na to, aby sa elektrické SAV podľa normy WLTP dostalo do vzdialenosti 400 kilometrov.

Ďalším špecifikom vysokonapäťových batérií vyvinutých pre piatu generáciu technológie eDrive je upravený spôsob nabíjania. Zásobníky energie majú novú riadiacu jednotku a môžu sa nabíjať aj z rýchlonabíjačiek s výkonom až do 150 kW. Prostredníctvom nich sa vysokonapäťové batérie nabijú za 30 minút. Medzi identifikačné prvky štúdie BMW Concept iX3 patria zatvorené obličky masky chladiča BMW s grafikou vozidiel BMW i, modrá linka BMW i okolo obličiek, logo značky vpredu, na bokoch a difúzor na zadnom nárazníku.

Zdroj: tlačová správa

26. apríla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+