MojElektromobil
Miroslav Schwamberg 1. júna 2018

Spoločnosť Business Lease oslavuje 20. výročie pôsobenia na Slovensku. Bola prvou, ktorá odštartovala operatívny lízing a ako prvá prináša revolúciu v mobilite.

Náš tip
BUSINESS LEASE: ZÁUJEM O ELEKTROMOBILY VO FIRMÁCH RASTIE NAJMÄ PRE ZVYŠUJÚCI SA POČET MODELOV

Mobilita zažíva novú éru. Pred 20 rokmi bolo na Slovensku prvýkrát možné prenajať si vozidlo na operatívny lízing, čiže využívať vozidlo bez nutnosti vlastniť ho. Dnes je ale situácia iná, je potrebná väčšia flexibilita a efektívnejšie využívanie vozidiel. Už to nieje  len o mobilite, ktorá znamená jeden užívateľ a jedno vozidlo. Je to potreba flexibility a prepojenosti viacrých foriem mobility.

Mobility karta

Mobility karta umožní prepojenie rôznych spôsobov dopravy – využívanie vozidiel na operatívny lízing, taxíkov, autobusov, vlakov či lietadiel tak, aby zabezpečila mobilitu podľa potrieb užívateľa.

Rok 2018 je prelomový

Tak, ako pred dvadsiatimi rokmi bola  Business Lease prvou lízingovou spoločnosťou, dnes je opäť v pozícii prvej spoločnosti, ktorá prináša prelomové riešenia mobility pre klientov. Spoločnosť momentálne poskytuje 4 produkty. Popri operatívnom lízingu a správe vozidlového parku aj krátkodobý prenájom cez vlastnú požičovňu a osobný lízing, teda operatívny lízing pre fyzické osoby.

Lucia Čišková, výkonná riaditeľka spoločnosti:

„Tak, ako pred dvadsiatimi rokmi bola Business Lease prvou lízingovou spoločnosťou, ktorá priniesla produkt operatívneho lízingu na Slovensko, dnes je Business Lease opäť prvou spoločnosťou, ktorá prináša prelomové riešenia mobility pre klientov a mení sa tak z tradičnej lízingovej spoločnosti na poskytovateľa komplexných služieb mobility,“

Náš tip
BUSINESS LEASE: ELEKTROMOBILITA DOSTÁVA NETRADIČNÝ IMPULZ

Užívatelia napríklad na služobných cestách nemajú potrebu šoférovať. Často siahajú po alternatívnych možnostiach prepravy, napríklad vlak, prípadne autobus. Ušetrený čas, ktorý by inak strávili za volantom, tak môžu využiť na oddych, prípadne prácu. Mobility karta popri úspore času prinesie aj administratívnu úsporu bezhotovostného riešenia všetkých dodatočných nákladov na dopravu na jednej spoločnej faktúre.

Náš tip
Elektromobil Tesla kúpite u nás už aj na operatívny lízing

Zaujímavým je aj ďalšie inovatívne riešenie. Keďže sa hlavne vo väčších mestách administratívne priestory zahusťujú čoraz viac, zamestnávatelia nedokážu zabezpečiť dostatok parkovacích miest pre všetkých svojich zamestnancov. Preto môžu zamestnancom poskytnúť mobility budget, kedy si každý zamestnanec určuje sám, kde a ako ho minie. Či na auto alebo MHD, prípadne taxi, vlak a podobne.

Vášeň pre mobilitu

V máji 1988  sa rozhodla spoločnosť expandovať do strednej a východnej Európy. Bola prvou spoločnosťou, ktorá priniesla  na Slovensko produkt operatívneho lízingu. V tom čase bolo nepredstaviteľné prenajímať vozidlo, no nevlastniť ho. V roku 2012 pribudlo centrum odpredaja jazdených vozidiel, o rok neskôr produkt správy vozidlového parku a v roku 2014 odštartovala spoločnosť ponuku krátkodobého prenájmu vozidiel cez vlastnú autopožičovňu. V roku 2015 sa spoločnosť viac angažovala v elektromobilite. Je jedinou lízingovou spoločnosťou na Slovensku, ktorá môže poskytovať elektromobil Tesla na operatívny lízing vrátane balíka komplexnej starostlivosti Tesla Experience.

Zdroj: tlačová správa

1. júna 2018
Fotománia

+