MojElektromobil

Automobilka BMW hovorí, že do roku 2025 bude až 40 percent ich automobilov čisto elektrických alebo hybridov. BMW je jednou z najväčších automobiliek sveta a zameriava sa na to, aby ich autá jazdili rovnako dobre, ako vyzerajú. Spoločnosť plánuje elektrifikovať aj produktovú líniu M.

Náš tip
DRAG ZÁVOD: PANAMERA TURBO S E-HYBRID VS. BMW M5 A MERCEDES AMG. KTO VYHRAL? | VIDEO

bmw i8 interier

“Do konca budúceho desaťročia budú všetky vozidlá BMW línie M elektrifikované. Stane sa to postupne, krok za krokom. Dôležitou otázkou je otázka načasovania. Pokiaľ sa tak stane príliš neskoro, iní vás predbehnú. Ak to ale bude skoro, nebudete mať ešte dostupnú technológiu. Súčasné komponenty elektromobilov majú veľkú hmotnosť, pre nás je kľúčová celková hmotnosť vozidla v pomere k pohonnej jednotke.” povedal Frank Van Meel, šéf M-kovej divízie BMW

BMW sa do elektrifikácie nehrnie

Z týchto vyjadrení je teda jasné, že spoločnosť určite chce ísť do elektrifikácie, no nikam sa neponáhľa a čaká na ten správny čas. Frank Van Meeel navyše dodal, že ak majú vyrobiť M-kové BMW s elektromotorom, stále musí jazdiť ako M-kové BMW. Myšlienka je to ale veľmi zaujímavá a nám neostáva nič iné, ako čakať, kedy z produkcie nemeckej automobilky vzíde prvé BMW M3 alebo M5 s elektrickým pohonom.

Zdroj: insideevs.com

26. júla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+