MojElektromobil

BMW Group zaznamenáva za mesiac jún rekordné predaje svojich plug-in hybridných modelov BMW a MINI. Celkovo sa automobilke podarilo predať až 13 806 plug-in elektrifikovaných vozidiel, pričom ide o medziročný nárast až na úrovni o 47,6%. Zároveň ide o prekonanie predošlého rekordu, ten bol zaznamenaný v decembri minulého roka, pričom vtedy sa podarilo predať 13 217 kusov.

Náš tip
BMW PODPÍSALO DOHODU O VÝROBE ELEKTRICKÉHO MINI V ČÍNE

BMW a MINI | Plug-in Hybrid

Automobilka BMW spolu so svojimi dcérskymi značkami BMW iPerformance a MINI, zaznamenala v prvej polovici roka predaj na úrovni 60 660 kusov (ide o medziročný nárast o 42,5%). Stále je však v hre cieľ automobilky naplniť predaj na úrovni 140 000 kusov za celý rok 2018. K tomuto míľniku je však potrebné predať ešte približne 80 000 kusov v druhom polroku. Minulý rok predala spoločnosť BMW Group v druhom polroku približne 60 000 kusov elektrifikovaných vozidiel.

Zdroj: insideevs.com

14. júla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+