MojElektromobil

BMW oznámilo investíciu 400 miliónov eur do výroby elektromobilu iNext, ktorý nemecká automobilka berie ako konkurenciu pre Tesla Model Y.

Automobilka zatiaľ nepotvrdila bližšie detaily, koncept vozidla iNext bol predstavený pred rokom. Vedúci predaja a marketingu spoločnosti BMW, Ian Robertson, dávnejšie zdieľal pochybnosti o schopnosti spoločnosti Tesla vyrábať Model 3 za cenu 35 000 dolárov. Hovorí, že iNext by mal byť skutočným konkurentom Modelu 3 ako relatívne cenovo dostupný elektromobil.

Konkurent pre Model Y

iNext je vlastne cross-over, čo znamená, že bude priamo konkurovať Modelu Y, ktorý vtedy Tesla ešte nemala predstavený. Nevieme však, v akom objeme chce BMW vyrábať tento elektromobil, ktorý by mal byť uvedený do výroby v roku 2021.

Závod v Dingolfing v súčasnosti vyrába 330 000 vozidiel ročne a iNext bude úplne prvým elektromobilom, ktorý sa tu bude vyrábať. Vyrábať sa bude na rovnakej linke ako plynové a hybridné vozidlá BMW.

Milan Nedeljkovic, člen predstavenstva BMW AG zodpovedný za výrobu, uviedol:

„Vďaka našim flexibilným výrobným štruktúram sú naše závody vybavené tak, aby vyhovovali najrôznejším potrebám trhu. Pevne veríme, že v najbližších rokoch bude na celom svete existovať viac ako len jedno riešenie pre potreby mobility všetkých našich zákazníkov. Očakávame kombináciu rôznych technológií pohonu.“

Nový riaditeľ závodu Dingolfing Plant Christoph Schröder dodáva, že BMW iNext je viac ako len nový model. Je priekopníkom mnohých kľúčových automobilových inovácií, najmä autonómnej jazdy. Vytvára tiež cestu pre ďalšie zavádzanie týchto technológií v nasledujúcich rokoch. Súčasné štrukturálne opatrenia pre iNEXT budú v budúcnosti prospešné aj pre ďalšie modely postavené v Dingolfingu.“

Začiatkom tohto roku BMW uviedlo, že iNext bude mať dojazd 360 km, nechajme sa teda prekvapiť..

Model i3 REX končí

Na druhú stranu BMW i3, prvý elektromobil od BMW. V aktuálnej situácii už i3 nemôže ďalej konkurovať ostatným elektromobilom. BMW ponúklo malý motor ako generátor, ktorý predlžuje dojazd v snahe vyrovnať sa s týmto problémom.

BMW i3 ponúka 245 km elektrického dojazdu. Pomocou range extenderu (REX) môžete dohromady prejsť až 320 km. Okrem toho, keď máte REX vo svojej i3, tak dojazd na batériu klesne na 201 km podľa EPA kvôli zvýšenej hmotnosti. REX sa zapne, až keď batéria klesne na nízku hodnotu približne 6 – 7 %.

Spomínaný range extender (REX)

 


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

4. decembra 2019
Zdroj: insideevs.com

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+