MojElektromobil

iNEXT je odpoveďou na otázku nachádzajúcu sa priamo v centre každodennej práce v BMW Group: Ako sa budeme prepravovať v budúcnosti? iNEXT intenzívne stavia na myšlienke, ktorá nadobudla prvé kontúry v roku 2007 s „i projektom“ a vyústila sa až do uvedenia BMW i3 na trh v roku 2013. V tejto oblasti už spoločnosť BMW dosiahla veľa. Modely BMW i sa neustále vylepšujú a ich technológia sa využíva na postupnú elektrifikáciu modelov od BMW a MINI. Ďalším krokom je kompletná integrácia strategických inovatívnych oblastí vo vozidle, a to: Autonómia + Konektivita + Elektrika + Služby.

Na výročnom stretnutí BMW AG v máji 2018, Harald Krüger, predseda Správnej rady BMW Group, opísal iNext takto:

„Projekt iNEXT sa stane pilierom budúcnosti, z ktorého bude profitovať nielen celá spoločnosť, ale aj všetky jej značky.

Vízia BMW iNEXT

Vysoká automatizácia, žiadne emisie a úplná integrácia – všetky tieto strategické inovácie v sebe BMW Group po prvýkrát spája a vytvára vozidlo s víziou zodpovedajúcou otázku: „Ako vyzerá vozidlo, ktoré nemusí, ale môže šoférovať človek?“

„BMW i vznikol, aby vytváral kreatívne, priekopnícke myšlienky, ktoré zmenia spôsob, akým uvažujeme o mobilite. BMW Vision iNEXT predstavuje ďalší veľký krok na ceste k transformácii, a to tým, že ukazuje, ako môžu inteligentnejšie vozidlá zjednodušiť a skrášliť náš život.“ povedal Adrian Van Hooydonk, viceprezident pre dizajn BMW Group.

Symbol novej éry

BMW Vision iNEXT posúva možnosti autonómnej mobility smerom do blízkej budúcnosti a predstavuje riešenia, ktoré v prvom rade vnášajú novú energiu a stelesňujú strategické zameranie BMW Group v oblasti budúcnosti osobnej mobility. V roku 2021 sa čistá radosť z jazdy znovu predstaví vo forme sériovej výroby BMW iNEXT, keď sa strategické inovácie BMW Group po prvýkrát dostanú na cesty.

Pred desiatimi rokmi BMW Group spustila „i projekt“ ako súčasť svojej stratégie Number One a okamžite sa stal priekopníkom v elektrickej mobilite. Dnes sa vozidlá so spaľovacím motorom a plug-in pohonným systémom stavajú na rovnakom princípe. Jedným z najvýznamnejších úspechov, ktoré sú výsledkom i projektu z roku 2009, je to, že výroba je vždy flexibilná a vie sa prispôsobiť dopytu.

2019: MINI

V júli 2017 oznámilo BMW Group, že uvedie na trh plne elektrické MINI ako variant k 3-dverovému MINI. Výroba elektrických MINI sa spustí v roku 2019. V budúcnosti si budú môcť zákazníci MINI vybrať z troch typov pohonov: spaľovací motor, hybridný plug-in alebo plne elektrický motor. Hnaciu súpravu plne elektrického MINI budú vyrábať v závodoch BMW Group v Dingolfingu a Landshute.

2020: Sériové vozidlo konceptu BMW iX3

Koncept BMW iX3 bol po prvýkrát odprezentovaný na výstave Auto China 2018 v Pekingu a ponúka letmý pohľad do budúcnosti: prvý model od značky BMW, ktorý bude čisto na elektrický pohon, je vyspelé vozidlo kategórie Sports Activity Vehicle (SAV) – a bez kompromisov pokiaľ ide o funkčnosť a pohodlie.

Náš tip
NOVÉ BMW X5 XDRIVE45E PREJDE NA ELEKTRICKÝ POHON AŽ 80 KILOMETROV

Zdroj: tlačová správa


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

18. septembra 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+