MojElektromobil

BMW ukončí produkciu svojho elektromobilu BMW i3. Ako informuje portál Electrive, zmena výrobného plánu vstúpi do platnosti už v júli 2022.

Ide o zaujímavý vývoj nakoľko BMW ešte koncom roka 2019 avizovalo, že výroba modelu BMW i3 bude pokračovať až do roku 2024. Očakávalo sa preto, že v príprave je vynovený model pre ďalšie roky. Nič také sa do dnešného dňa nestalo a podľa najnovších informácií sa už ani nestane.

Do úvahy treba zobrať, že tento mestský elektromobil je na trhu už od roku 2012, a hoci sa tešil značnej popularite, čas je neúprosný a posun v segmente nezastaviteľný. Ukončenie výroby v prospech nových modelov predstavuje celkom prirodzený vývoj.

Dôvodom v pozadí tohto rozhodnutia má byť primárne prestavba výrobnej fabriky Leipzig pre potreby výroby budúcich elektrických modelov. Spomína sa konkrétne elektromobil Mini Countryman, ktorého produkcia by mala byť spustená v roku 2023. Informácia o ukončení výroby BMW i3 pritom pochádza priamo od hovorcu automobilky BMW, takže nejde o žiadne špekulácie.

Ďalším dôvodom má byť fakt, že do výroby dorazia modely BMW X1 a BMW iX1. Práve elektrický model iX1 by mal byť postavený do pozície nepriameho nástupcu končiaceho BMW i3. Obľúbený mestský elektromobil bol ako koncept predstavený ešte v roku 2011, odvtedy sa počas deväťročného pôsobenia predalo viac ako 250 000 kusov.

Náš tip
Toto sú elektromobily, na ktoré sa môžeme tešiť v roku 2022


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

31. januára 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+