MojElektromobil
eAutoportal 21. novembra 2017

Automobilka BMW požiadala o registráciu ochranných známok pre názvy svojich budúcich elektrických „SUV-éčiek“. Žiadosti zahŕňajú názvy celého spektra tried, a to od iX1 až po iX9.   

Zhruba pred 4 mesiacmi sa BMW vyjadrilo, že každý modelový rad dostane aj elektrifikovanú verziu. A to buď plne elektrickú alebo plug-in hybridnú. Žiadosti o registráciu ochranných známok na názvy iX1 až iX9 naznačujú, že vozidlá BMW typu SUV by mali dostať minimálne elektrické verzie. Nemecká automobilka doteraz potvrdila výrobu elektrického modelu X3. Ten tak bude s najväčšou pravdepodobnosťou niesť názov BMW iX3. Na trh sa má dostať v roku 2019 až 2020.

Náš tip
Zverejnená bola ďalšia upútavka na nové BMW i8 Roadster | VIDEO
bmw x3
BMW X3
 

Elektrifikácia pôvodných modelov

Avšak označenie iX nemusí nutne znamenať, že elektrifikácia SUV od BMW prinesie v najbližšej dobe len elektromobily. BMW dnes označuje svoje plug-in hybridné modely prívlastkom iPerformance, pričom počiatočné „i“ je obsiahnuté aj v nových názvoch iX. A zmena značenia modelov automobiliek nie zas až tak unikátna vec. Navyše športový plug-in hybridný model od BMW nesie označenie i8. Plne elektrické SUV môžu prísť na trh taktiež až po ich plug-in hybridných verziách. Možností tak je hneď niekoľko.

Spomínané názvy tiež naznačujú odlišnú stratégiu pre budúce elektromobily značky. Kým konkurenti ako Audi, Mercedes-Benz či Jaguar vyvíjajú úplne nové modely elektromobilov, BMW sa zrejme chystá elektrifikovať pôvodné modely. Na  ich efektívnu konverziu poslúži automobilke nová platforma, ktorá umožní jednoduchšiu výrobu vozidiel s rôznym typom pohonu.

Zdroj: autoexpress.co.uk

21. novembra 2017
Fotománia

+