MojElektromobil

Ponuka elektromobilov rodiny e-tron sa by sa už čoskoro mala rozšíriť o vynovený model. Ako upozornil portál InsideEVs, nemecká automobilka Audi momentálne intenzívnym spôsobom testuje modernizovaný model Audi e-tron Sportback.

Elektromobil bol v mierne vylepšenom prevedení zachytený práve počas testovacích jázd. Ako to pri podobných skúškach v reálnej prevádzke býva zvykom, elektrické auto bolo odené do takzvanej kamuflážnej fólie, ktorá má pred očami zvedavcov skrývať finálnu podobu a prevedené úpravy.

Zdroj: InsideEVs

Napriek tomu sa z vytvorených fotografií dá dedukovať, že Audi e-tron Sportback má za sebou drobný facelift. Ten sa týka primárne prednej masky, kde sa objavujú nové svetlá, nárazník či predná maska. Vzhľadom na spôsob, akým sú maskované rôzne prvky karosérie sa očakáva, že úpravami prešiel aj bočný rám či oblasť blatníkov. Naopak v oblasti zadnej strany podľa všetkého neboli vykonané prakticky žiadne úpravy.

Zdroj: InsideEVs

To, o aké výrazné úpravy nakoniec pôjde sa momentálne odhaduje dosť ťažko, vyzerá to však tak, že zmeny nebudú príliš dramatické. E-tron v inovovanej podobe by mal pôsobiť uhladenejšie, no počíta sa aj s tým, že nejaké tie zmeny by sa mohli objaviť taktiež v oblasti výbavy.

Vynovený elektromobil Audi e-tron Sportback by mal byť predstavený začiatkom budúceho roka, kedy už bude nad slnko jasné, k akým veľkým zmenám automobilka nakoniec pristúpila. Faceliftová verzia sa podľa aktuálnych informácií do predaja dostane v priebehu roka 2023. 

Zdroj: InsideEVs

Na Slovensku sa pritom len pred pár mesiacmi do predaja dostal model Audi Q4 e-tron. S novinkami v oblasti elektrických vozidiel prirodzene nezostáva ani konkurencia. Veľkou novinkou ostatných týždňov sa stal Mercedes-Benz EQS a veľkú pozornosť na seba aktuálne priťahuje Hyundai IONIQ 5.

Náš tip
Najlacnejšie elektromobily na Slovensku: aktuálny zoznam a ceny
7. októbra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+