MojElektromobil

Audi sa postupne pripravuje na koniec éry spaľovacích motorov. Nedôjde k tomu náhle, ale postupne v priebehu najbližšej dekády. Automobilka v roku 2025 ukončí vývoj benzínových a naftových motorov. Stále však nepôjde o úplný koniec spaľovákov z jej ponuky. 

Autá s poslednou generáciou spaľovacích plánuje predávať až do roku 2032. Stopka príde až potom, aj to s určitou výnimkou. Tou je čínsky trh, kde Audi v predajoch plánuje pokračovať ešte nejaký čas po roku 2032.

20 elektrických modelov do roku 2025

Značka vo všeobecnosti budúcnosť vidí v elektromobilite, preto nebude žiadnym prekvapením, že tejto oblasti venuje veľkú pozornosť. Postupne si potrebuje vybudovať dostatočne veľké zázemie, aby bol následný prechod na čisto elektrickú vlnu čo najhladší. 

Ako pred časom informoval portál InsideEVs, nemecká automobilka chce už do roku 2025 pracovať s portfóliom zostaveným z 20 elektrických modelov, vrátane existujúcich kúskov ako sú e-tron, e-tron Sportback, e-tron GT, Q4 e-tron a Q4 e-tron Sportback.

Audi Q8 e-tron ako symbol novej éry

Generálny riaditeľ Audi, Markus Duesmann, nedávno taktiež potvrdil, že jedným z pripravovaných modelov je aj plne elektrický nástupca SUV Audi Q8. Na trh bude uvedený pravdepodobne pod označením Audi Q8 e-tron. 

Pripravovaná novinka vyrastie na čisto elektrickej platforme a vyrábaná bude vo výrobnom závode v Bruseli, ktorý sa už preorientoval na produkciu elektrických modelov. Nateraz sa počíta s tým, že Audi Q8 e-tron na trh dorazí v roku 2026 ako jedna z prvých lastovičiek hlásiacich vstup do novej éry.

Náš tip
Volkswagen oznámil zlomový dátum, v roku 2035 skončí s výrobou spaľovacích motorov
29. novembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+