MojElektromobil

Ak chce byť automobilka v dnešnej dobe úspešná, musí sa nejakým spôsobom odlíšiť od svojej konkurencie. Dá sa to napríklad lepšou marketingovou komunikáciou, dostupnejším servisom, nižšou/vyššou cenou alebo ako v prípade Audi, môžu zmeniť dizajnové prvky. Po novom prichádza spoločnosť s novým vylepšeným interiérom, ktorý ukázali v tlačovej správe.

Ako aj pri iných výrobcoch, aj Audi sa zamerali na udržateľnosť. Interiér má byť tvorený najme recyklovanými a recyklovateľnými materiálmi, ktoré budú mať minimálny dopad na našu planétu. Tento trend môžeme sledovať aj pri ich konkurencii, a to napríklad pri Mercedese, BMW aj Porsche. Audi Q6 príde ako prvý modelový rad s novo vyvinutou platformou Premium Platform Electric – PPE. 

Audi Q6 e-tron
Interiér vozidla Audi Q6 e-tron | Zdroj: Audi

Tá spolu s novým elektronickým systémom vozidla zabezpečuje najmä pohodlie priestorov a jednoduchosť. Interiér po novom môžeme podľa fotografií nájsť vo viacerých farebných prevedeniach. Zákazníci si môžu vybrať minimálne z dvoch predstavených prevedení interiéru, a to tmavý a svetlý. Jedným z cieľov spoločnosti bolo vytvoriť trojrozmernú priestorovú architektúru, ktorá je zameraná na všetkých cestujúcich bez ohľadu na miesto kde sedia.

Tri hlavné displeje infotainmentu

Tento trojrozmerný dizajn má pôsobiť vysoko-kontrastne a umiestňovať tak jednotlivé prvky do popredia či do pozadia. Nová Audi Q6 má okrem klasického 526 litrového kufra dostať aj odkladací priestor pod prednou kapotou. Takzvaný frunk slúžiaci najmä na uskladnenie káblov má dostať 60 litrov objemu. Ale späť k interiéru. Nájdeme v ňom 11,9″ hlavný displej infotainmentu spojený s displejom vodiča. Okrem toho sa tu nachádza ešte aj špeciálny displej pre spolujazdca, ktorý má 10,9″ a prostredníctvom neho tak môže ovládať aj on niektoré funkcie vozidla.

Displeje sú už tradične prepojené s audio systémom vozidla. O zvukový zážitok sa má starať 22 reproduktorov od vysoko-kvalitného dodávateľa, značky Bang & Olufsen. My už sa na novinku tešíme a nevieme s dočkať prvého testovania. Ako sa nový interiér vozidla pozdáva vám?

Náš tip
Záujem o benzín v Číne prudko klesá. Na vzostupe sú elektromobily
8. septembra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+