MojElektromobil
Miroslav Schwamberg 21. júna 2018

Niekoľko automobiliek sa zaoberá možnosťou nabíjania elektromobilov pomocou solárnych nabíjačiek. Najinovatívnejšou firmou je v tomto smere Tesla, ktorá sa v tomto smere dohodla so spoločnosťou SolarCity.

Náš tip
ALZA SPRÍSTUPNILA PRVÚ RÝCHLONABÍJAČKU PRI SHOWROOME V BRATISLAVE | FOTO

Audi e-tron quattro

Momentálne sú tieto možnosti v záujme mnohých automobiliek. Nemecké Audi sa spája s firmou SMA Solar Technology a pracujú na inteligentnom nabíjaní pre nadchádzajúci SUV model e-tron quattro.

Audi hovorí, že tento systém nabíjania bude inteligentný a dokáže splupracovať s domácimi systémami spoločnosti SMA Solar Technology a Hager Group. To bude mať za následok efektívnejšie nabíjanie.

Fermin Soneira, marketingový riaditeľ Audi:

„S cieľom dodržiavať naše prémiové štandardy kvality chceme elektromobil, ktorý ľahko zapadne do smart domácnosti. Kvôli tomuto sme sa spojili s dvomi spoločnosťami, ktoré sú lídrami na trhu, ktorý sa zaoberá systémami manažovania energií v domácnosti, Hager Group a SMA Solar Technology.“

So správnym systémom nabíjania môže zákazník využívať rôzne sadzby za elektrickú energiu na to, aby nabil svoj Audi e-tron. Systém dokáže nabíjať batériu práve vtedy, keď je elektrika najlacnejšia. Nabíjací systém dostáva informácie zo  systému HEMS (Home Energy Management System). Pokiaľ je dom zariadený aj fotovoltaickým systémom, zákazník môže optimalizovať nabíjací proces tak, aby preferoval energiu, ktorá je generovaná právne z tohto systému a pomocou nej nabíjal váš e-tron.

Náš tip
ZSE OTVORILA PRVÚ NABÍJACIU STANICU NA PREVÁDZKE MCDONALD´S

Tento inteligentný systém dokáže chrániť zákazníka aj pred výpadkom energie. Nabíja sa vždy maximálnou možnou kapacitou, ktorú domáci systém a auto povolia. Zákazník si taktiež dokáže pozrieť štatistiky nabíjania v aplikácii myAudi.

Zdroj: electrek.co

21. júna 2018
Fotománia

+