MojElektromobil

Audi odhalilo nový model výročnom stretnutí akcionárov. Toto stretnutie konalo včera, 9.5.2018, a vznikla tu aj dohoda o vízii na vstup do najbližšej dekády. Na základe tejto dohody chce nemecký gigant do roku 2025 predať až 800 000 elektomobilov dvadsiatich rôznych modelov.

Náš tip
AUDI E-TRON QUATTRO PRÍDE PRAVDEPODOBNE UŽ 30. AUGUSTA 2018 V BERLÍNE

Audi e-tron sportback

Audi vysvetlilo, že väčšina z týchto automobilov má byť čisto elektická, pričom len malé percento z nich budú plug-in hybridy. Rupert Stadler, predseda predstavenstva Audi to komentoval slovami:

„Našou ambíciou vždy bolo a aj naďalej bude Vorsprung durch Technik (prevrat v technike).  Aj v oblasti elektrickej mobility sa chceme stať číslom 1 prémiových výrobcov – s plnou vhodnosťou pre každodenné používanie, bez kompromisov, najvyššej kvality a potešenia pre zákazníka. S našou technologickou dokonalosťou využívame naše know-how a povyšujeme elektomobilitu na ďalšiu úroveň.“

Nemecká automobilka tvrdí, že celé úsilie začne s modelom Audi e-tron quattro prototype a k nemu sa neskôr pridá viac, ako 20 ďalších modelov. Toto oznámenie nie je nijako prekvapujúce, keďže vyhlásenia o elekrifikácii tu už od skupiny Volkswagen boli, no toto sa týka priamo značky Audi. Keď zvážime, že spoločnosť produkuje 2 milióny áut ročne, 800 000 elektromobilov do roku 2025 nie je až také veľké číslo.

Zdroj: electrek.co

12. mája 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+