MojElektromobil
Miroslav Schwamberg 12. júna 2018

Západoslovenská energetika otvorila dnes prvú nabíjaciu stanicu v spolupráci so spoločnosťou McDonald´s na parkovisku reštaurácie v bratislavskom Lamači. V rámci spoločného projektu bude takto vybavených ďalších 17 prevádzok McDonald´s na celom Slovensku.

Nabíjacie stanice disponujú dvomi najpoužívanejšími konektormi na nabíjanie. Európsky,  ktorý používa napríklad značka BMW, ale aj ázijský, využívaný značkami Hyundai, Toyota a ďalšími.

„Spoločnosť ZSE je zapojená do viacerých projektov, ktorých cieľom je rozvoj infraštruktúry, jednej z bariér rozvoja elektromobility. V rámci projektov by sa malo v horizonte troch rokov vybudovať v Európe vyše 500 nabíjacích staníc. Projektom so spoločnosťou McDonald´s  chceme zákazníkom poskytnúť komfort nabíjania priamo v mestách a umožniť im pohodlné nabíjanie všetkých druhov automobilov. Na konci tohto roka bude nabíjacou stanicou vybavených 18 prevádzok tejto siete“ uviedol Marian Rusko, člen predstavenstva ZSE.

Náš tip
SPRÍSTUPNÍ TESLA SVOJE NABÍJAČKY SUPERCHARGER AJ INÝM AUTOMOBILKÁM? | DISKUSIA

18 nabíjacích staníc po celom Slovensku

Na ďalšie nabíjacie stanice budú vybudované v Bratislave, Trnave, Nitre, Trenčíne, Žiline, Zvolene, Banskej Bystrici, Prievidzi, Liptovskom Mikuláši, Martine, Košiciach a Prešove.

„Téma udržateľnosti je spoločnosti McDonald´s blízka dlhodobo, preto podpora projektu elektromobility je ďalšou z aktivít, ktorou môžeme z pozície najväčšieho svetového reťazca reštaurácií prispieť k zlepšeniu životného prostredia,“  vysvetľuje Zuzana Svobodová, riaditeľka PR a komunikácie McDonald´s pre Českú republiku a Slovensko.

Aj s pomocou BMW

Nemecká automobilka je marketingovým partnerom projektu. Tá výrazne podporuje elektrifikáciu, na oficiálnom otvorení prvej nabíjačky tak nechýbali elektromobily BMW i3. Spoločnosť je jedným z vedúcich dodávateľov elektrifikovaných modelov automobilov a jedného motocykla. Michael Kordys, riaditeľ BMW Group Slovakia taktiež sľúbil, že do roku 2025 bude BMW vyrábať až 25 elektrifikovaných modelov, pričom 12 z nich bude čisto elektrických.

„BMW Group sa podieľa na niekoľkých projektoch budovania celoeurópskej nabíjacej siete a služieb pre elektrické vozidlá. Vítame všetky aktivity spojené s rozširovaním staníc pre vodičov na Slovensku a zvyšovaním atraktívnosti ekologickej mobility“ uviedol Michael Kordys, riaditeľ BMW Group Slovakia.

Náš tip
CEUC: NOVÉ RÝCHLONABÍJAČKY PRICHÁDZAJÚ AJ NA SLOVENSKO

Prvá stanica oficiálne otvorená

12.6.2018 o 9:27 bola otvorená prvá nabíjacia stanica, ktorá vznikla zo spolupráce ZSE, McDonald´s a BMW. Micheal Kordys ešte s úsmevom poznamenal, že sa teší aj na nový „Mac electric“. Okrem iného si tiež myslí, že infraštruktúra nabíjacích staníc je slušná, no je potrebné stále ju zlepšovať. To ale nepôjde bez podpory štátu a táto nová technológia sa rovnako musí viac dostať do povedomia ľudí.

Zdroj: tlačová správa


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

12. júna 2018
Fotománia

+