MojElektromobil

Alza dnes spustila prevádzku prvej rýchlodobíjacej stanice pre elektromobily na Slovensku. V rámci exkluzívnej spolupráce so spoločnosťou Elexim bola dnes prvá nabíjačka slávnostne odhalená na Alza Showroome v Bratislave. Do konca roku 2018 plánujú firmy spoločnými silami uviesť do prevádzky zhruba 5 nabíjačiek, avšak cieľom je, aby všetky pobočky na Slovensku mali v budúcnosti svoje nabíjacie miesto.

Náš tip
ZSE OTVORILA PRVÚ NABÍJACIU STANICU NA PREVÁDZKE MCDONALD´S

„Ponúkame celý rad veľmi zaujímavých služieb a veľmi široký výber tovaru. Snažíme sa byť vždy o krok napred a zároveň neustále inovujeme. Úplne jednoduchú kúpu elektromobilu cez náš e-shop – doslova na pár kliknutí – sme zákazníkom sprostredkovali minulý rok.  Poskytnúť im dobíjaciu sieť je tak ďalším logickým krokom,” uviedol Miroslav Tesař, riaditeľ predajnej siete a zákazníckej starostlivosti.

Spojenie spoločností Alza a Elexim si pochvaľuje aj obchodný riaditeľ druhej spomínanej, Radomír Muška:

„Spojenie dvoch silných spoločností, ktoré chcú rozvíjať inovatívne a čisté technológie, chovajú sa zodpovedne voči spoločnosti a krajine, v ktorej žijú a pôsobia,a myslia prioritne na svojich zákazníkov, nám dáva jednoznačne zmysel.”

Zatiaľ prvá, no pribdnú ďalšie

V rámci budovania siete sú pripravené dva modely: stanica Raption 50 a PosteVolve Smart. Raption 50 umožňuje škálovateľnosť energie (od 25 kW do 50 kW), má osempalcovú dotykovú obrazovku, nízku hmotnosť a elektromobil dobije za cca 30 minút. Post eVolveSmart ponúka AC nabíjanie2 x 22 kW, dokáže nabíjať súčasne dva elektromobily, stav zobrazuje na LED paneli a výhodná je vďaka svojim kompaktným rozmerom a širokému použitiu.

Zdroj: Tlačová správa

19. júna 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+