MojElektromobil

Tak ako všetko automobilky, aj Audi má pred sebou veľmi ťažké obdobie. Okrem toho, že koronavírus poriadne zamával s dodávkami, výrobou aj objednávkami áut, sústrediť sa treba na budúcnosť. Na tu blízku, ako aj ďalekú.

Pomaly treba obnovovať produkciu, pokračovať v testovaní chystaných noviniek, no súčasne sa treba venovať aj marketingu a predstaveniu nových modelov pre aktuálny kalendárny rok.

Portál InsideEVs v tejto súvislosti uvádza, že Audi tento rok na trh uvedie plug-in hybridnú verziu Audi A3 e-tron, ktorá bude súčasťou vynovenej rodiny A3. V podstate pôjde o návrat tejto verzie.

Automobilka totiž v roku 2014 prišla s modelom A3 Sportback e-tron, no o štyri roky neskôr ho nakoniec predstala ponúkať. Rok 2020 preto symbolizuje rok návratu po krátkej pauze. Plug-in hybridná verzia sa má objaviť s novou generáciou modelov Audi A3 Sportback a Audi A3 Sportback. Nie je však známe, či bude ponúkaná pre obidva vyhotovenia.

Akékoľvek podrobnosti nateraz jednoducho chýbajú. Nová generácia bude prirodzene vylepšená v každom ohľade, takže by sme sa určite mali dočkať vyššieho čisto elektrického dojazdu ako 26 km (EPA), ktorými sa mohli pochváliť predošlé plug-in hybridy Audi A3 Sportback e-tron.

Tohtoročná celosvetová premiéra má prebehnúť čisto v digitálnej forme, nakoľko to jediné umožňujú súčasné podmienky. Kedy presne k tomu dôjde je otázne.

11. mája 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+