MojElektromobil

Mercedes Benz pripravuje nový Plug-in hybrid v A-čkovej triede. Mal by byť akýmsi doplnením vynovených benzínových a dieselových modelov, ktorých štvrtá generácia je už teraz k dispozícii. Nová pohonná jednotka prinesie nulové emisie aj do A-triedy už v budúcom roku. Predaj by mal začať najskôr vo Veľkej Británii. Hlavným súperom novinky bude pravdepodobne Audi A3 e-tron.

Tieto automobily sú už v testovacej fáze a oficiálne by mali byť predstavené na autosalóne v Paríži už v septembri. O parametroch elektromotora, ktorý sa bude v triede A nachádzať automobilka zatiaľ mlčí. Odhalených bolo ale niekoľko interných dokumentov by mal byť pohon zložený zo 163 koňového 1,3 litrového benzínového motoru a elektromotoru s výkonom 90 konských síl. Benzínový motor bude štandardne poháňať predné kolesá. Na to sme pri týchto modeloch zvyknutí. Prekvapením ale je, že elektromotor bude pravdepodobne poháňať len zadnú nápravu. Takže keď budú pracovať obidva motory súčasne, zabezpečený bude pohon všetkých kolies.

Aj menej výkonný model

Podľa niektorých informácií plánuje automobilka 2 výkonnostné varianty. Ten menej výkonný by mal obsahovať benzínový motor s výkonom 136 koní a rovnakým objemom 1,3 litra. V rámci elektromotru sa ale nič nezmení a mal by byť rovnaký, s výkonom 90 koní. Tento model so slabším modelom bude určený menej náročným zákazníkom. Cena bude samozrejme nižšia.

Náš tip
PLUG-IN HYBRID MERCEDESU TRIEDY A PRÍDE UŽ BUDÚCI ROK

Príchod elektromotorov do triedy A je už za dverami. Pokiaľ čakáte na takýto elektromobil, budete asi sklamaní. Automobilka zatiaľ elektromobil triedy A neplánuje.

Zdroj: autocar.co.uk

13. júla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+