MojElektromobil

Softvérový vývojár dokázal na svojej Tesle Model 3 spustiť zobrazenie Android Auto, ktorú vozidlo oficiálne nepodporuje. Ide o koncept, no pracuje sa na jeho vylepšeniach.

Android Auto na Tesle

Rumunský vývojár softvéru Emil Borconi zdieľal na sieti Reddit video, v ktorom dokázal spustiť Android Auto na svojom elektromobile Tesla Model 3. Moderné vozidlá dnes majú vlastný operačný systém založený na platforme Linux a vo väčšine prípadov podporujú zobrazenia smartfónov Apple CarPlay/Android Auto. Tesla má však vlastný operačný systém, ktorý je veľmi prehľadný a intuitívny, no žiadne zo spomínaných zobrazení nepodporuje.

Emil Borconi je jedným z hlavných vývojárov aplikácie AAGateWay a uznávaným programátorom v Android komunite. Na Reddite ukázal, ako spustil Android Auto na svojej Tesle. Urobil to cez webový server na svojom Android zariadení, následne pripojil Teslu k tomuto serveru prostredníctvom hotspotu.

Pri vyššom rozlíšení nefunguje

Android Auto fungoval na Tesle počas dvoch jázd o celkovej vzdialenosti cca 60 kilometrov. Funguje dobre pri rozlížení 480p, no už aj v tomto prípade je vidieť spomalené reakcie, no systém funguje. Emil dokázal cez Android Auto spustiť aplikácie YouTube, navigáciu Waze alebo mapu nabíjacích staníc PlugShare. Pri vyššom rozlíšení sa zobrazenie ešte výraznejšie spomalilo.

Dobre fungovali aj mikrofónové vstupy. Zobrazenie nefunguje dokonalo, no Emil pracuje na vylepšeniach a plánuje vydať plne funkčnú a intuitívnu verziu ako mobilnú aplikáciu pre Android. Plánuje ju aj spoplatniť, ako spomína v komentároch pod svojim videom.

Aktuálne si môžu majitelia Tesiel stiahnuť mobilnú aplikáciu TeslaMirror (dostupná len pre Android), ktorá odzrkadľuje používateľské prostredie Android zariadenia na displeji Tesly. Toto rozhranie však nie je prispôsobené pre automobily a preto sa vývojári snažia nájsť nové spôsoby projekcie. Tesla zatiaľ neplánuje oficiálne podporovať Apple CarPlay alebo Android Auto.

Privítali by ste podporu Apple CarPlay alebo Android Auto v Tesle? Boli by ste ochotní si za takúto sluzbu zaplatiť? Dajte nám vedieť v komentári pod článkom.

Elektromobil Tesla Model 3, ako aj množstvo ďalších elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na našom trhu, si budete môcť pozrieť na našej akcii Salón elektromobilov 2021 v Bratislave. Príďte sa nabiť!


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

10. júna 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+