MojElektromobil

Podpora pre Android Auto nie je v súčasných autách výnimočná a o to viac to platí pre elektromobily. Google však len nedávno pustil do Android Auto aj navigácie tretích strán, čo samozrejme otvára dvere konkurencii. S navigáciou však úzko súvisí aj vyhľadávanie nabíjacích staníc v okolí a na to je dobrá známa aplikácia Plugshare, ktorá sa najnovšie dostala v testovacej fáze práve do Android Auto.

Aplikáciu Plugshare asi nie je potrebné majiteľom alebo aj nadšencom elektromobilov predstavovať. Ide o pestrú mapu nabíjacích staníc po celom svete s prvkami sociálnej interakcie, kedy je možné komunikovať a zdieľať skúsenosti s ostatnými majiteľmi vozidiel na elektrickú energiu. Po novom budete môcť vyhľadávať nabíjacie stanice v okolí v rámci tejto aplikácie aj cez Android Auto. Apka je totiž v testovacej fáze dostupná už aj tomto systéme od Googlu. Stačí sa stať testerom aplikácie a následne si stiahnuť aktuálnu verziu.

16. novembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+