MojElektromobil

Tesla potvrdila, že 26. januára bude zverejnená správa o zisku za štvrtý kvartál 2021. Elon Musk potvrdil, že sa k nemu vyjadrí a zároveň poskytne aktualizáciu produktovej mapy Tesla pre najbližšie mesiace. Informoval nás o tom electrek.

Je čas na zhrnutie minulého roka

Automobilka na svojej tlačovej konferencii potvrdila termín zverejnenia správy o zisku za posledný štvrťrok. Tesla zverejní svoje finančné výsledky za štvrtý štvrťrok, rovnako ako aj za celý rok končiaci 31. decembrom 2021 po zatvorení trhu v stredu 26. januára 2022.

Práve v tomto čase zverejní prehľad za štvrtý kvartál a celý rok 2021, ktorý bude k dispozícií na webovej stránke spoločnosti Tesla Investor Relations. Vedenie spoločnosti Tesla usporiada živé vysielanie otázok a odpovedí v tento deň o 16:30 stredoeurópskeho času, aby prediskutovala finančné a obchodné výsledky spoločnosti.

Aktualizáciu produktovej mapy nebude jedinou predstavenou novinkou

V priebehu minulého roka Elon Musk vyhlásil, že sa už viackrát nezúčastní konferenčného hovoru o zárobkoch. Minulý mesiac však povedal, že sa zúčastní ďalšej výzvy, aby poskytol aktualizáciu plánu produktov.

Parametre sa črtajú, no cena je ukrytá zdroj: electrek

Generálny riaditeľ Tesly sa pôvodne vyjadril na otázku o Cybertruck po tom, čo Tesla odstránila kompletné špecifikácie o aktualizovaných nových výbavách a cenách pre elektrický pickup. Musk vo svojom príhovore potvrdil, že nová najvyššia výbava a celkovo prvá štvormotorová verzia príde do výroby ako prvá. To, koľko to bude celé stáť, je však ešte otázne.

V prípade predchádzajúcej vrcholnej výbavy Cybertrucku išlo o trojmotorový variant s dojazdom na hranici cez 800 kilometrov a cena zastavila na 69 900 dolároch.

Vyjadrujú sa aj investori

Súčasťou spomínanej aktualizácie by mohla byť aj aktualizácia plánovaného načasovania spustenia výroby. Tesla v minulosti uviedla, že výroba Cybertrucku by mohla teoreticky začať koncom roka 2022.

Ak by sme sa pozreli na ďalšie produkty, ktoré sú v pláne, tak očakávame, že Tesla uvedie aj aktualizáciu Tesla Semi. V malom závode Tesly v Nevade sa začala výroba malého objemu elektrického návesu. Investori Tesly sa budú zaoberať predovšetkým aktualizáciou výrobných špecifikácií a načasovaním výroby v Gigafactory Austin. Taktiež sa však dá očakávať, že investori uvítajú modernizáciu výroby Tesla Model Y z Gigafactory Austin a Gigafactory Berlin.

Náš tip
Prekvapivá fáma: Tesla chce vybudovať továreň na Slovensku
14. januára 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+