MojElektromobil

Miliardár, investor, vizionár, marketingový génius či nespútaný inovátor posúvajúci hranice možného. Elon Musk je jednoducho považovaný za množstvo vecí. Najnovšie na tento dlhosiahly zoznam pribúda aj titul Osobnosť roka 2021.

Toto ocenenie už dlhých 94 rokov každoročne udeľuje prestížny časopis TIME ľuďom, ktorí mali najvýraznejší vplyv na na tie najväčšie udalosti uplynulého roka.

V roku 2019 to bola napríklad známa aktivistka Greta Thunberg, v roku 2020 prekvapivo dvojica Joe Biden a Kamala Harrisová, no a tento rok je to zakladateľ spoločnosti SpaceX a výkonný riaditeľ Tesly. Muskove zameranie je ale širokospektrálne, za zmienku stoja napríklad aj projekty Neuralink či The Boring Company.

Tento rok sa mu darilo veľmi dobre. V rebríčku miliardárov sa mu podarilo prekonať majiteľa Amazonu, Jeffa Bezosa a oslávil aj viacero úspechov na poli elektromobility, najväčším bolo nepochybne to, že hodnotu Tesly vyhnal na bilión dolárov. Okrem toho od NASA získal kontrakt na dopravenie ľudí na Mesiac a posilnil svoje projekty v oblasti vesmírnych aktivít. Ocenenie Osobnosť roka 2021 časopisu TIME je preto viac než príznačné.

Milovaný aj zatracovaný

Musk sa ale nevyhol ani viacerým kontroverziám, do ktorých sa dostáva najmä vďaka svoju nefiltrovanému vyjadrovaniu na sociálnej sieti Twitter. Jeho príspevky sa dajú prirovnať k poriadnej horskej dráhe.

Ide o zmes oficiálnych vyjadrení prepletených čistým “trollingom”, vtipnými meme obrázkami a slovami, ktoré dokážu ovplyvniť hodnotu kryptomien. Niekedy to zachádza do situácií, kedy je ťažké rozlíšiť či ide o ďalší neortodoxný nápad alebo len prostý vtip. Každý jeho príspevok je napriek tomu ostro sledovaný miliónmi očí.

Sila osobnosti Elona Muska, ako aj jeho všestranné inovatívne riešenia sú neodškriepiteľné, napriek tomu ako svojsky sa zvykne miestami správať. Svoju veľkú lásku našiel v myšlienke dobývania vesmíru a kolonizácie Marsu, čomu venuje neskutočnú pozornosť. Z ľudstva chce spraviť multiplanetárny druh.

Toto zaľúbenie v krátkosti vystihuje aj jeho známy citát: “Chcel by som zomrieť na Marse, len nie pri náraze.”.

Kontroverzný? Miestami. Vizionár a inovátor? Telom aj dušou. Vhodná voľba na Osobnosť roka 2021? Nepochybne.

Elon Musk na titulke TIME | Zdroj: TIME
Náš tip
V Kanade žil z 1 dolára na deň. Zaujímavosti o detstve Elona Muska
14. decembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+