MojElektromobil

Samosprávy miest na Slovensku aj slovenské policajné orgány sa snažia pri výbere automobilov pre svoju činnosť čoraz viac myslieť ekonomický aj ekologický a už častejšie nakupujú s pomocou dotácii elektromobily. Nedávno sme taký postup mohli vidieť napríklad u mestskej polície v Martine, Žiari nad Hronom, Sabinove alebo Trebišové. Rovnako tak u mestského úradu v Bratislave – Petržalke. Ďalším mestom je teraz Hnúšťa v okrese Rimavská Sobota. Potvrdil to primátor mesta Michal Bagačka pre tlačovú agentúru TASR.

Po ukončení, keď už auto budeme mať, chceme ho využívať na rôzne činnosti v rámci mestského úradu, ale prípadne aj pre školy a rôzne mestské organizácie. Viem si predstaviť, že by takéto auto mala napríklad mestská polícia, podobne ako je to v iných mestách.

Michal Bagačka, primátor mesta Hnúšťa

Projekt je momentálne vo fáze verejného obstarávania. Na kúpu elektromobilu získala hnúšťanská samospráva dotáciu z Environmentálneho fondu vo výške 30 000 eur. Mesto bude projekt spolufinancovať sumou 1 500 eur.

Náš tip
Martinskí mestskí policajti dostanú nový elektromobil

 

16. októbra 2018
Zdroj: Teraz.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+