MojElektromobil

Mestská polícia v Martine dostane elektromobil. Mesto bolo úspešné pri žiadosti o dotáciu z Environmentálneho fondu. Mestskí policajti by ho mohli začať využívať už koncom tohto roka. Mesto Martin požiadalo o dotáciu z Environmentálneho fondu hlavne kvôli tomu, že trvalo udržateľná mobilita a elektromobilita sú dôležitými súčasťami smart riešení mesta.

„Som nesmierne rád nielen preto, že sme uspeli v ďalšej žiadosti o dotáciu, ale taktiež preto, že elektromobilita je jasným smerom rozvoja dopravy v budúcnosti. Verím, že martinská mestská polícia auto využije pri každodennom výkone a takisto aj pri podpore využívania alternatívnych druhov dopravy v rámci mestských kampaní a podujatí,“ uviedol primátor mesta Martin Andrej Hrnčiar.

Využívat sa bude na hliadkovanie a organizáciu dopravy

Mesto získalo na elektromobil dotáciu vo výške až 30 tisíc eur. Vozidlo bude využívané meststkou políciou pri jej každodennom výkone hliadkovej služby, ale aj pri usmerňovaní dopravy či propagovaní alternatívnych foriem ekologickej dopravy. Podporí každoročnú účasť mesta Martin v organizovaní kampaní a podujatí na podporu alternatívnych ekologických foriem dopravy.

Náš tip
V MARTINE MÔŽETE NABÍJAŤ ELEKTROMOBILY PRVÝ ROK ZDARMA

Zdroj: martin.sk

12. októbra 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+