MojElektromobil

Elon Musk dnes na Twitteri napísal, že Model Y vstupuje do výroby budúci mesiac, prvé dodávky prídu v decembri. Tesla symbolicky znižuje cenu Modelu S na 69 420 USD.

Tesla Model Y sa začal vyrábať s klasickou 5-miestnou verziou. Musk informoval, že 7-miestna verzia príde čoskoro. V USA sa začne vyrábať v novembri a dodávať zákazníkom v decembri. Na nemeckom trhu si na ňu musia zákazníci počkať do budúceho roka a priplatiť si 3 100€, celková cena verzie bude 60 050€ (s DPH, po odpočítaní dotácie).

Marihuana alebo reakcia na Lucid Air

Tesla len včera znížila ceny Modelu S a X v Amerike, Európe aj Číne. Išlo o zníženie o 3 000€. Preto je zaujímavé, že Tesla dnes opäť zlacňuje. Vyzerá to ako jeden zo šialených spontánnych nápadov Elona Muska.

Musk je známy zdieľaním vtipných meme obrázkov. Po vystúpení v podcaste Joe Rogana si Musk ešte dlho vychutnával memes s jeho podobizňou pri fajčení marihuany v tomto podcaste.

“Rukavica bola hodená. Proroctvo bude naplnené. Model S dnes mení cenovku na 69 420 dolárov.” píše Musk v Tweete.

420 je slangovým názvom pre marihuanu a znamená aj sviatok v komunite užívateľov marihuany v deň 20.apríla (americký formát 4/20).

Na tento význam s humorom pravdepodobne Musk odkazuje aj v aktivitách spoločnosti. Môžeme spomenúť kauzu “financovanie zabezpečené pri cene 420 USD” alebo predaj Tesla šortiek s cenovkou 69,420 dolárov, ktorými si uťahoval zo shorterov Tesly.

Racionálnejším vysvetlením je, že Tesla chce touto cenovkou podliezť cenu konkurenta Lucid Air. Najlacnejšia verzia tohto elektromobilu sa začína na sume 77 400 USD (65 898 EUR), no po odpočítaní federálnej dotácie 7 500 USD sa jeho cenovka dostáva na 69 900 USD. Je tak možné, že Musk chce podliezť cenu tohto prémiového elektrického konkurenta.

14. októbra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+