MojElektromobil

ZSE Drive v týchto dňoch sprevádzkovalo svoju prvú rýchlonabíjaciu stanicu v Poprade.

Okolie Vysokých Tatier už dlhšiu dobu trpí slabším pokrytím rýchlonabíjačiek. Prakticky jediná verejná rýchlonabíjacia stanica pre celý región bola k dispozícii v Poprade pri OC Max. Išlo o staršiu nabíjačku typu DBT s nižším výkonom.

Od tohto víkendu je tak pod Tatrami k dispozícii ďalšia nabíjačka. Ide o stanicu od ABB, ktorá ponúka klasickú trojicu konektorov Type 2, Chademo a CCS Combo. Jej maximálny nabíjací výkon je 50 kW.

Nová rýchlonabíjačka sa nachádza pri Aquacity Poprad. Počas nabíjania tak bude možné navštíviť aquapark, reštauráciu, či neďalekú Kolibu u Štefana.

Prevádzkovateľ má v pláne postaviť aj ďalšie rýchlonabíjačky vo Vysokých Tatrách – v Starom Smokovci a v Tatranskej Lomnici.

ZSE Drive je prevádzkovateľom s najvyšším počtom rýchlonabíjacích staníc na Slovensku – k dnešnému dňu ich má v prevádzke už 44.

Mohlo by vás zaujímať

19. mája 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+