MojElektromobil

ZSE Drive pokračuje vo svojej netradičnej akcii spojenej s propagáciou nových nabíjacích lokalít. Prevádzkovateľ nabíjacích staníc pre elektromobily v závere roka 2023 do prevádzky uviedol viacero nových lokalít. Súčasne pristúpil k modernizácii nabíjacích staníc na už existujúcich lokalitách.

Vylepšené nabíjacie lokality

Na nasledovných existujúcich lokalitách bol počas decembra 2023 pridaný ďalší CCS konektor, čo umožňuje využívať DC nabíjanie pre dva vozidlá súčasne.

Vo všetkých zmienených prípadoch CCS konektory s maximálnym výkonom 80 kW. Platí však, že pre nabíjacie stanice je nastavený systém zdieľania výkonu Dynamic Sharing, čo znamená, že pri súbežnom nabíjaní dvoch vozidiel sa výkon delí v rovnom pomere 40:40 kW.

  • Bratislava – stanica ZSE BA OC Central
  • Bratislava – stanica ZSE BA McDonald’s Lamač
  • Bratislava – stanica ZSE BA Freshmarket
  • Bratislava – stanica ZSE BA OC Eurovea
  • Prievidza – stanica ZSE PD McDonald’s Prievidza

Nové nabíjacie lokality

Nové lokality, na ktoré sa vzťahuje akcia jedného nabíjania zadarmo. Tá platí počas celého januára 2024. Akcia platí pre každú z nových lokalít (Zlaté Klasy, Sládkovičovo, Senica, Rínok Rača). To znamená, že celkovo môžete získať až štyri bezplatné nabíjania v mesiaci január.

Pripomíname, že bezplatné je jedno nabíjanie na danej lokalite – ak na lokalite využijete nabíjania viackrát, benefit sa bude týkať nabitia s najvyšším objemom kWh. Ponuka platí len pre zákazníkov, ktorí aktuálne nie sú v omeškaní s úhradou faktúry.

Všetci zákazníci s nabíjacou kartou ZSE Drive, ktorí počas januára nabijú svoje vozidlo na niektorej novootvorenej nabíjacej lokalite ZSE Drive (netýka sa už existujúcich vylepšených lokalít), majú jedno nabíjanie v novej lokalite zdarma.

  • Zlaté klasy (okres Dunajská Streda) – stanica ZSE DS Zlaté klasy – 2 x CCS konektor po 50 kW, nastavený systém fair-sharing
  • Sládkovičovo (okres Galanta) – stanica ZSE GA Sládkovičovo – 2 x CCS konektor po 100 kW, nastavený systém fair-sharing
  • Senica – stanica ZSE SE Vaillant – 2 x konektor CCS po 100 kW, nastavený systém fair-sharing
  • Bratislava – stanica ZSE BA Rínok Rača – 2 x CCS konektor po 150 kW

Prevádzkovateľov sietí verejných nabíjacích staníc sme sa pýtali na plány pre rok 2024 a zhrnutie noviniek za rok 2023. Informácie nájdete v prehľadovom článku.

Náš tip
Počet nabíjacích staníc pre elektromobily na Slovensku. Toto sú aktuálne čísla
10. januára 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+