MojElektromobil

Volkswagen pridáva do svojej elektrickej zostavy ďalší koncept zo série ID. Tentokrát ide o elektrické SUV s názvom ID ROOMZZ a výrábať sa začne v roku 2021 – najprv na čínskom trhu.

Nemecká automobilka predstavila sériu nových konceptov „I.D.“ na novej koncernovej platforme MEB. Prvé vozidlo na nej uvidíme do konca tohto roka.

Bude to I.D. hatchback o veľlkosti Golfu, ktorý by mal byť prvým dostupným elektromobilom značky. VW tiež predstavil sedan I.D. VIZZION, crossover I.D. CROZZ, potom tu máme elektrický mikrobus I.D. BUZZ a malé terénne vozidlo ID. BUGGY.

Teraz poznáme aj SUV I.D. ROOMZZ, ktoré bolo dnes predstavené na autosalóne v Šanghaji.

Klaus Bischoff, hlavný dizajnér Volkswagenu, okomentoval nové SUV takto:

„Toto SUV je monolit, vytára dojem jednoliateho pevného bloku. Elektricky poháňaný I.D. ROOMZZ sa pohybuje ticho a bez emisií “.

Pohonná jednotka ID. ROOMZZ má mať 82 kWh batériu s „dojazdom až 450 km (WLTP) alebo 475 km (NEDC, Čína)“. Hovorí sa, že podporuje nabíjací výkon 150 kW.

Akumulátor je napojený na dva elektromotory umiestnené na každej náprave s „celkovým výkonom 225 KW/306 PS (4MOTION)“. ID. ROOMZZ vie „zrýchliť na 100 km/h za 6,6 sekundy a dosiahnuť rýchlosť 180 km/h (softvérovo limitované).“  VW hovorí, že vozidlo bude vybavené najnovšou technológiou autonómneho riadenia a interiér je podľa toho aj navrhnutý.

V autonómnom režime sa sedadlá môžu sklopiť a otočiť, aby sa cestujúci mohli pohodlne rozprávať. Volkswagen hovorí, že „sériová výroba“ ID ROOMZZ bude spustená o dva roky a bude najprv len pre čínsky trh.

15. apríla 2019
Zdroj: Electrek

+