MojElektromobil

Posledný spaľovací motor pod značkou Volkswagen bude predstavený v roku 2026.

Podľa najnovších správ plánuje koncern Volkswagen Group predstaviť poslednú generáciu spaľovacích motorov už v roku 2026. Bude sa vyrábať ešte nejakú dobu po tomto termíne, no po tejto generácii už neuvidíme žiadne nové spaľovacie pohonné jednotky.

Nová MEB platforma

Nemecký výrobca sa zameria na elektrické autá, ktoré sa začnú vo väčších objemoch vyrábať od roku 2020 (vyvinuté na úplne novej platformej MEB, s využitím u velkého počtu modelov viacerých značiek koncernu).

“Rok 2026 bude posledným rokom výroby na platforme akéhokolvek spaľovacieho motora,” povedal Michael Jost (hlavný stratég koncernu VW) na Konferencii automobilového priemyslu Handelsblatt v domovskom meste Volkswagenu v nemeckom Wolfsburgu.

Toto rozhodnutie poukazuje na obrovskú transformáciu spoločnosti Volkswagen. Ostáva nám veriť že plány dodržia, prípadne presunú na ešte skorší termín.

6. decembra 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+