MojElektromobil

Automobilka Volvo predstavila v Miláne svoj tretí model typu SUV. Po XC90 a XC60 pribudne do portfólia značky “kompakt” Volvo XC40. Potešiteľné je, že sa bude vyrábať aj v elektrickom a plug-in hybridnom prevedení.

Volvo XC40 je prvým modelom automobilky, ktorý je postavený na úplne novej modulárnej platforme CMA. Tá bola vyvinutá v spolupráci s materským koncernom Geely, pričom umožňuje jednoduchú elektrifikáciu modelov postavených na jej základe. Malé prémiové SUV bude najskôr k dispozícii s dieselovým a benzínovým motorom. Dočkáme sa však aj elektromobilu a plug-in hybridu. Volvo nám však zatiaľ nepovedalo kedy.

Náš tip
Nové Volvo XC60 prichádza na náš trh, vrcholom ponuky plug-in hybrid

“XC-štyridsiatka” bude dostupná aj so špeciálnou službou “Care by Volvo”, čo je akási digitálna recepcia. Prostredníctvom nej si jednoducho zabezpečíte natankovanie či vyčistenie vozidla, ako aj doručenie internetovej objednávky tovaru priamo k autu. Technológia digitálneho kľúča “Volvo on Call” zas umožní bezproblémové zdieľanie vášho Volva s rodinou a priateľmi.

volvo xc40 elektromobil plug-in hybrid

Volvo XC40 môže byť vybavené všetkými technológiami, ktoré sú dostupné vo väčších a drahších modeloch XC60 a XC90. Stane sa tak jedným najlepšie vybavených malých prémiových SUV na trhu. Výroba nového modelu sa spustí v belgickom Gente v novembri, pričom objednať si ho môžete už teraz, vrátane služby “Care by Volvo”.

Náš tip
Všetky nové modely Volvo budú od roku 2019 elektrifikované

Zdroj: tlačová správa

26. septembra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+