MojElektromobil
eAutoportal 22. júna 2017

Jedno z najkrajších SUV-éčiek súčastnosti vstúpilo oficiálne na slovenský trh. Po marcovom predstavení na autosalóne v Ženeve, zažila najnovšia generácia modelu Volvo XC60 svoju slovenskú premiéru 20. júna. Prémiové SUV strednej triedy chce nadviazať na úspechy svojho predchodcu. K tomu mu má napomôcť aj vrcholná plug-in hybridná motorizácia.

Predchádzajúca generácia Volva XC60 bola dlhé roky najpredávanejším modelom značky nielen na našom trhu. Model sa môže pochváliť aj honorom európskeho bestselleru v rámci svojej kategórie. Brand Direct značky Volvo pre SR, Peter Linczényi:

„Sme presvedčení o tom, že nová generácia Volva XC60 s novými motorizáciami, ktorá je postavená na modulárnej platforme SPA, bude stáť opäť na čele predajnosti a spokojnosti zákazníkov prémiového segmentu.“

Náš tip
Volvo má svoj prvý elektromobil vyrobiť v Číne a vyvážať ho do sveta

 

Nové technológie aj motorizácie

Značka Volvo sa stala etalónom bezpečnosti a vo vývoji bezpečnostných systémov nepoľavuje. Dôkazom sú nový asistenti na palube XC60-ky. Oncoming Lane Mitigation systém dokáže zmierniť intenzitu čelnej zrážky, systém BLIS zas monitoruje mŕtvy uhol, aby nedošlo k zrážke pri zmene jazdného pruhu. K dispozícii bude poloautonómne riadenie Pilot Assit, ktoré dokáže ovládať vozidlo až do rýchlosti 130 km/h.

Infotainment vozidla sa dočkal vylepšenia množstva funkcií aj grafiky. Majiteľov mobilných telefónov značky Apple poteší funkcionalita CarPlay, prostredníctvom ktorej môžu komunikovať s palubným systémom vozidla.

 
Čerešničkou na torte v oblasti motorizácie je plug-in hybridná pohonná jednotka T8 Twin Engine. Tá kombinuje elektromotor s benzínovým agregátom, pričom ich celkový výkon dosahuje 407 konských síl. Vďaka ním šprintuje Volvo XC60 z 0 na 100 km/h za 5,3 sekundy. Už teraz sa tešíme na jeho test. 🙂

Cena modelu Volvo XC60 začína na sume 47 400 € s DPH.

Zdroj: tlačová správa

eautoportal zdielanie


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

22. júna 2017
Fotománia

+