MojElektromobil
eAutoportal 6. júla 2017

Automobilka Volvo skončí v roku 2019 s čisto spaľovacími vozidlami. Všetky jej nové modely budú buď elektromobily, plug-in hybridy, alebo mild hybridy.

Volvo sa tak stane prvou klasickou automobilkou, ktorá „sekne“ s vývojom vozidiel so štandardným spaľovacím pohonom. Chce tak začať svoju novú historickú etapu v oblasti automobilového priemyslu.

Zhruba pred 2 mesiacmi Volvo taktiež oznámilo, že v roku 2023 skončí s výrobou dieselových motorov. Takže jeho cesta je nastavená jasne. Táto novinka, vzhľadom na ambiciózne plány automobilky, ktoré hovoria o milióne predaných elektromobiloch do roku 2025, je teda logická.

Náš tip
Nové Volvo XC60 prichádza na náš trh, vrcholom ponuky plug-in hybrid

Håkan Samuelsson, prezident a výkonný riaditeľ Volva:

„Je to o zákazníkovi. Záujem ľudí o elektrifikované automobily neustále rastie a my chceme reagovať na ich súčasné a budúce potreby.“

Behom 3 rokov 5 elektromobilov

V rokoch 2019 až 2021 príde na trh 5 plne elektrických modelov. Dva z nich bude mať na starosti divízia Polestar, ktorá je niečo ako AMG v rámci Mercedesu. Z tej sa stane už onedlho samostatná značka.

Tešiť sa teda môžeme aj na športovo ladené elektromobily. Tie budú doplnené plug-in hybridmi a mild hybridmi so 48V technológiou. To znamená, že v každom novom modeli Volvo sa bude nachádzať elektromotor.

Automobilka Volvo kladie dôraz aj na ekológiu výroby. Do roku 2025 majú byť všetky jej výrobné procesy klimaticky neutrálne.

Zdroj: tlačová správa

6. júla 2017
Fotománia

+