MojElektromobil

Volvo sa pripravuje na realizáciu veľkých plánov v oblasti elektrifikácie svojej existujúcej ponuky. Všetky svoje kľúčové modely chce najneskôr do roku 2026 predávať ako batériové elektromobily. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na dva dobre informované zdroje, ktoré majú byť oboznámené s aktuálnymi plánmi švédskej automobilky.

V praxi to znamená asi toľko, že nové generácie známych modelov Volvo S60, Volvo S90, ako aj Volvo XC40, Volvo XC60 a Volvo XC90 budú predávané ako plne elektrické modely. Pri niektorých zo spomínaných modelov ale nejde o nejaké veľké prekvapenie, nakoľko dvojica Volvo XC40 a Volvo XC90 je už dnes dostupná len v plne elektrickej verzii.

Razantný prechod na elektrinu pri všetkých kľúčových modelov má mať na svedomí hlavne vedenie materského koncernu Geely, ktorý Volvo vlastní od roku 2010. To mimochodom znamená, že z Volvo sa z čisto európskej firmy už dávnejšie pretransformovalo na globálneho hráča. Netají sa vlastne ani tým, že sa chce lídrom v oblasti elektrifikácie, autonómneho riadenia a nového prístupu k mobilite ako takej. Zástup piatich plne elektrických modelov doplnený nedávno prezentovaným minivanom má byť dôležitou súčasťou plánov pre posilnenie pozície a predajov.

Pripomeňme si aj to, že Volvo už dávnejšie ohlásilo svoj hlavný zámer. Od roku 2030 chce predávať už len čisto elektrické modely. To, že teraz svoje najznámejšie modely prehodí na elektrinu preto nie je prekvapivé kvôli tomu, že sa to vlastne deje. Zaujalo skôr to, že to najväčšia zmena v portfóliu od roku 2010 prebehne tak nárazovo. Už v priebehu troch rokov.

Náš tip
Na Slovensko prichádza piata automobilka. Vyrábať bude elektromobily!
3. februára 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+