MojElektromobil

Volkswagen zvoláva viac než 100 000 automobilov s dosahom na automobilky Volkswagen, Audi, Škoda a Seat. Dôvodom má byť riziko požiaru, ktoré sa týka týchto plug-in hybridov. Bližšie informácie priniesol Automotive News Europe.

Zvolávačka po celom svete

Centrála spoločnosti Volkswagen Group v Berlíne zvoláva viac než 100 000 plug-in hybridných automobilov po celom svete. Pri zvolaných kusoch pretrváva aktuálna hrozba požiaru automobilu.

Hovorca automobilky uviedol, že značka Volkswagen zvoláva 42 300 modelov Passat, Golf, Tiguan a Artheon, zatiaľ čo značka Audi 24 200 modelov. Medzi zasiahnutými sú však aj značky Seat a Škoda.

Sporná je nedostatočná izolácia batérie

Pri zvolávaných modeloch je reálna hrozba požiaru z dôvodu nedostatočne izolovanej vysokonapäťovej batérie.

superb ev e iv test skoda

V nemeckom denníku Build bola citovaná KBA (nemecká federálna kancelária pre motorové vozidlá), podľa ktorej nedostatočné upevnenie krytu motora môže v konečnom dôsledku viesť ku kontaktu s horúcimi časťami, ktoré by v krajnom prípade mohli zapríčiniť vznietenie automobilu v motorovej časti. V Nemecku sa už vyskytol celkovo 16 takýchto prípadov samovoľného vznietenia automobilu.

Jedna návšteva servisu stačiť nemusí

Podľa portálu Svolavacky.cz však jedna návšteva servisu stačiť nebude. Aj napriek tomu, že je potrebné vymeniť spomínané kryty, výrobca čelí maximálnemu vyťaženiu a kryty jednoducho nie sú k dispozícií. Počas prvej rýchlej návštevy servisu vám sporný kryt motora len odstránia. Ako náhle bude dostupný nový kryt motora, je nutné navštíviť servis ešte raz.

Reálne ohrozenými sú aj stovky áut jazdiacich po slovenských cestách. Považujeme však za nutné poukázať na to, že sa tento nedostatok týka práve tých drahších modelov, u ktorých by mala byť nepochybne prítomná aj vyššia kvalita spracovania. Je len otázne, či je tento nebezpečný nedostatok zapríčinený chybou pri návrhu alebo na druhú stranu stále viac zmieňovanou snahou o šetrenie niekedy aj na úkor bezpečnosti.

3. apríla 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+