MojElektromobil

V roku 2020 sme odštartovali prvú slovenskú špecializovanú výstavu zameranú na elektromobily. Prvýkrát sme sa mohli vidieť v priestoroch obchodného centra Bory Mall, kde sme sa stretli aj tento rok už na štvrtom ročníku akcie Salón Elektromobilov. Výstava ale naplno pokračuje ďalej a už čoskoro sa vidíme v ďalšom meste – v Trenčíne!

Salón Elektromobilov 2023 Trenčín sa uskutoční od piatka 16. do nedele 18. júna 2023 v priestoroch obchodného centra OC Laugaricio. Salón Elektromobilov bude naplno prebiehať počas všetkých troch dní – od piatku až do nedele. Hlavný program s prednáškami a diskusiami je naplánovaný na sobotu od 14:00 do 17:00. Osviežením bude nedeľný koncert pre najmenších – Miro Jilo.

Volkswagen ID.Buzz na Salóne Elektromobilov 2023 Trenčín

Priamo na mieste podujatia nájdete zastúpenia relevantných automobilových značiek. Medzi nich bude patriť aj Volkswagen Úžitkové vozidlá s jedinečným modelom Volkswagen ID.Buzz. Tento plne elektrický model sme už mali možnosť vyskúšať aj my, dokonca sme sa osobne zúčastnili jeho európskej premiéry v dánskej Kodani. Obe verzie, Cargo aj osobnú, sme mali k dispozícii aj na podujatí eFleet Day 2023. A vy sa s ním môžete zoznámiť už onedlho na Salóne Elektromobilov 2023 v Trenčíne.

Volkswagen ID.Buzz
Zdroj: Miroslav Schwamberg

Tento elektromobil ponúka akumulátor s celkovou kapacitou 82 kWh, z čoho je 77 kWh využiteľných. WLTP dojazd je uvádzaný na úrovni 420 kilometrov. Vozidlo obsahuje palubnú nabíjačku s výkonom 11 kW, rýchle DC nabíjanie má maximálny výkon až 170 kW. TO znamená, že z 5 na 80 % sa na rýchlonabíjačke dostanete približne za 30 minút.

Vďaka novému softvéru 3.2.0 dokáže tento elektromobil presne naplánovať trasu do cieľa, a to aj s nabíjaním, časom stráveným na nabíjačkách a ukáže vám aj odhadované percento nabitia batérie v cieli.

10. júna 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+