MojElektromobil

Nemecká automobilka Volkswagen začala stavať svoju prvú továreň, ktorá bude vyrábať len elektromobily. Nachádza sa v Číne a jej plánovaná kapacita je až 300 tisíc vyrobených modelov ročne.

„Postavením prvej výrobnej haly pre elektromobily otvárame novú kapitolu čínskeho automobilového priemyslu. Zároveň posilňujeme naše aktivity na rýchlorastúcom čínskom trhu elektromobilov.“ Povedal Dr. Herbert Diess, riaditeľ Volkswagenu.

Výroba začne v roku 2020

Prvým elektromobilom, ktorý vyjde z výrobnej linky novej továrne, bude elektrické SUV. Malo by sa tak stať v roku 2020. V tomto roku je naplánovaný aj začiatok výroby, pričom továreň by mala zvládnuť vyrobiť až 300 tisíc kusov elektromobilov ročne. Produkovať bude množstvo typov automobilov, vrátane stredne veľkých a veľkých SUV, ale aj batérie pre elektromobily. Obsahovať má až 1400 robotov a rozprestierať sa bude na ploche 610 000 m2. Počas výroby plánujú používať 27 typov technológií, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu. Výroba má byť zameraná na znižovanie oxidu uhličitého, ale aj úsporu energie.

Nová továreň umožní automobilke vyrobiť veľké množstvo elektromobilov naraz, čo by malo uspokojiť vcelku agresívne ciele Volkswagenu, týkajúce sa predaja elektromobilov. Na začiatku výroby začne automobilka s cieľom vyrobiť 100 tisíc elektromobilov ročne.

Náš tip
BMW a Volkswagen predávajú najviac elektrifikovaných vozidiel v západnej Európe
23. októbra 2018
Zdroj: electrek.co

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+