MojElektromobil

Predaje elektrických a hybridných vozidiel rastú po celom svete, Európa nie je výnimkou. Okrem toho,  že na poli elektromobilov sa najviac darí značkám Nissan, Renault a Tesla, hybridy zase ovládli nemecké značky BMW a Volkswagen. Práve tieto dve skupiny medzi sebou súperia o prvé miesto v predajoch týchto automobilov. Ostatné automobilky výrazne zaostávajú. Za prvých 8 mesiacov roka 2018 sa obom podarilo predať vyše 40 tisíc hybridných a elektrických vozidiel. Skupina BMW (BMW a MINI) je na prvom mieste, no rozdiel oproti skupine Volkswagen (Audi, Porsche, VW) vôbec nie je veľký.

Na treťom mieste je zatiaľ Nissan, ktorý má v tabuľke zastúpenie len v podobe elektromobilov. Predaje Nissanu sú však približne o 20 tisíc kusov nižšie ako v prípade BMW či Volkswagenu. Celkom dobre sa darí aj skupine Hyundai či Renaultu.

Náš tip
AUTOMOBILKA RENAULT ZAZNAMENALA V PRVOM POLROKU 2018 REKORDNÉ PREDAJE

Zdroj: insideevs.com

28. septembra 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+