MojElektromobil

Začiatkom tohto roka sme videli spoločnosť Tesla výrazne zlacniť svoje elektromobily, čo im na oplátku prinieslo veľké množstvo nových objednávok. Hodnota niektorých áut klesla až o 20 %. Táto akcia nastavila akýsi precedens a po príklade gigantu v elektromobilovom priemysle sa ceny rozhodla znížiť aj spoločnosť Ford. Vrcholové predstavenstvo Volkswagenu sa ale vyjadrilo, že oni trend neplánujú nasledovať. Informuje o tom portál insideEVs.

Ide o správny krok zo strany Volkswagenu?

Ešte aj pred zlacnenými cenami, Tesla vyhrávala na počet objednávok masívne. Elektromobil Model Y sa pomaly dostáva do rebríčkov najpredávanejších vozidiel po celom svete. Aj napriek tomu, že Volkswagen ID.4 bol pôvodne až o približne 26000 USD lacnejší, podobné čísla nedosahuje ani zďaleka. Spoločnosť však celosvetovo predáva množstvo elektrických vozidiel pod rôznymi názvami a predpokladá sa, že práve oni budú doteraz najväčšou konkurenciou Tesly.

Volkswagen ID.4 GTX
Volkswagen ID.4 GTX | Foto: Redakcia

Oliver Blume, generálny riaditeľ Volkswagen Group sa vyjadril, že “majú jasnú cenovú stratégiu a zameriavajú sa na spoľahlivosť.” Podľa všetkého to vyzerá tak, že pre automobilovú spoločnosť je profit momentálne značne dôležitý, pokiaľ chcú napredovať v trhu.

Medzi firmy, ktoré taktiež neplánujú znižovať ceny, patrí aj Renault. Tí rozhodnutie obhájili nasledovne: “ak znížite predajné ceny o 10 percent alebo viac v priebehu týždňa, zaťaží to zostatkové hodnoty a poškodí to existujúcich zákazníkov. Pre nás je dôležitá stabilita. Dá sa však predvídať, že ceny elektrických vozidiel budú prešetrované.” Spoločnosť Porsche, patriaca pod Volkswagen, dokonca svoje ceny plánuje zvýšiť až do 6 %. Rôzne automobilky teda volia rôzne stratégie.

Náš tip
Alfa Romeo plánuje zvýšiť predaje dodávaním nových elektromobilov
1. februára 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+