MojElektromobil

Volkswagen ID.7 je to najlepšie, čo je možné od automobilky v rámci elektromobility kúpiť. Ide o elektrickú vlajkovú loď, ktorá prišla na trh aj s úplne novým motorom. Tieto nové elektromotory sú výkonnejšie, ale aj úspornejšie. Nechýba množstvo noviniek v interiéri či skvelý úplne nový systém infotainmentu. Automobilka v tlačovej správe uvádza, že tomuto modelu sa dostalo významnej pocty. V prestížnom teste ADAC získal priemerné skóre 1,5 a celkové hodnotenie “veľmi dobré.” Ide o prvé vozidlo vôbec, ktoré dostalo takéto vysoké hodnotenie.

Najlepšie hodnotenie pre Volkswagen ID.7

ADAC už testovala stovky vozidiel v rámci 350 kritérií v 7 hlavných kategóriách. Volkswagen ID.7 získal výborné hodnotenie v kategórii motor/pohon (1,0), bezpečnosť (1,1), environmentálny/ekologický test (1,2) a komfort (1,5). Elektromobil zaujal aj v ďalších hlavných kategóriách, vysoko hodnotené boli aj jazdné vlastnosti či interiér.

Volkswagen ID.7
Volkswagen ID.7 | Zdroj: Marek Čepa

“Sme veľmi hrdí a potešení týmto fantastickým výsledkom. Test vozidla, ktorý vykonáva ADAC, je mimoriadne dôležitý a vzhľadom na postavenie organizácie ako nezávislého orgánu je veľmi uznávaný. V súvislosti s týmto som presvedčený, že toto hodnotenie môže zohrať úlohu pri presviedčaní veľkého počtu potenciálnych zákazníkov, aby sa rozhodli pre náš plne elektrický sedan.”

Kai Grünitz, člen predstavenstva zodpovedný za technický vývoj značky Volkswagen

Test bol vykonaný na Volkswagene ID.7 Pro s výkonom 210 kW (286 koní). Zaujal najmä vysokou energetickou účinnosťou, počas testu zaznamenal spotrebu 18,1 kWh/100 km v kombinovanej prevádzke. V rámci tohto testu patrí medzi najúspornejšie modely v strednej triede. V kategórii Spotreba CO2 získalo vozidlo skóre 0,7, vďaka čomu získalo vozidlo 5 hviezdičiek v Ecoteste.

Volkswagen ID.7
Volkswagen ID.7 | Zdroj: Marek Čepa

“Je skvelé vidieť, že bezpečnosť, efektivita a komfort nie sú otázkou ceny. Vďaka našim komplexným testovacím metódam s modernými testovacími laboratóriami je náš test vozidiel jedným z najkomplexnejších testov ochrany spotrebiteľa ADAC a umožňuje porovnávať všetky výsledky testov bez obmedzenia – bez ohľadu na triedu vozidla a cenu.”

Dino Silvestro, vedúci testovania vozidiel ADAC

Viac o ADAC

Test ADAC je hodnotiaci systém, ktorý vykonáva nemecký automobilový klub ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club). Tento klub patrí medzi najväčšie a najuznávanejšie automobilové kluby na svete. Test ADAC sa zameriava na rôzne aspekty bezpečnosti a výkonnosti automobilov a príslušenstva.

Nemali by ste prehliadnuť:

Vykonáva detailné crash testy automobilov, kde hodnotí ich bezpečnostné vlastnosti. Tieto testy sú veľmi uznávané a často poskytujú informácie o tom, ako dobre chránia vozidlá pasažierov pri nehode. Testujú sa tiež detské autosedačky, pneumatiky a dôležitou súčasťou sú aj ekotesty, v rámci ktorých sa hodnotia ekologické aspekty vozidiel.

Volkswagen ID.7
Volkswagen ID7 | Zdroj: Marek Čepa

Výsledky testov ADAC sú široko publikované a uznávané nielen v Nemecku, ale aj medzinárodne. Pomáhajú spotrebiteľom robiť informované rozhodnutia pri kúpe automobilov a automobilového príslušenstva.

Náš tip
Mini Cooper SE: Exkluzívna prvá jazda. Prázdne španielske cesty pripomínali okruh
23. mája 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+