MojElektromobil

Nemecká spoločnosť Volkswagen nám prvýkrát predstavila oficiálny dizajn nového Volkswagen ID.3 EV. Ten má mať celosvetové predstavenie už budúci týždeň, konkrétne 1. marca 2023. Na oficiálnom videu môžeme vidieť modernejší a agresívnejší dizajn, spolu so základnými informáciami o vozidle, informuje electrek.

Elektromobil s názvom ID.3 bol prvým vozidlom od Volkswagenu s názvom „ID.“ Stalo sa tak po tom, čo nemecká automobilka skončila s produkciou vozidla e-golf v roku 2019. Hlavným dôvodom automobilky k takémuto kroku bolo sústredenie sa úplne nové generácie elektrických vozidiel. Prvá ID.3 prišla na trh už v roku 2020 a vyrába sa aj do dnes na MEB platforme.

Volkswagen bol s predajmi spokojný

Táto platforma zabezpečuje vozidlu viacero vymožeností. Dostane tak moderný a priestorný interiér vozidla, rovnako ako jazdu s nízkym centrom gravitácie pri dojazde až 550 km. V mnohých krajinách sa aj vďaka tomu stala ID.3 jedným z najlepšie sa predávajúcich elektrických vozidiel. Po úspechu na domácom trhu sa Volkswagen rozhodol tento model vyvážať aj za hranice, a to do ďalekej Číny.

Počas prvého roka sa predalo až 144 000 kusov tohto elektromobilu. Mierne ho zatienil však model ID.4, ktorého sa v tom roku predalo170 000 kusov. Aj preto sa spoločnosť rozhodla, že ID.3 dostane tento rok vylepšenia.

Prvé zábery zverejnil Volkswagen prostredníctvom produktového videa

Prvýkrát sa oficiálne môžeme pozrieť na to, ako bude nová verzia ID.3 vyzerať. Podľa informácií priamo od Volkswagenu sa plnohodnotného predstavenia dočkáme už 1. marca 2023. Novinka dostane pár upgrade-ov, ako napríklad ostrejšie hrany v exteriéri, vylepšenie technologického rozhrania a softvéru, no čo je najdôležitejšie, dostane nové materiály interiéru, ktoré budú korešpondovať so zelenou víziou budúcnosti spoločnosti.

Vyrábať sa bude v závodoch vo Zwickau a Drážďanoch v Nemecku, no plánuje sa pre vysoký dopyt rozšírenie aj do hlavnej továrne vo Wolfsburgu. Úplné technické špecifikácie zatiaľ nepoznáme, no cenovka by mala začínať na úrovni 44 000 € v základnej verzii. Niektorým nemeckým zákazníkom, ktorí si vozidlo predobjednali, bude doručené už v štvrtom štvrťroku 2023.

Náš tip
Tesla pripravuje kompaktný a lacný elektromobil. Takto by mohol vyzerať
24. februára 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+